آیا می‌دانستید وای فای بر روی باروری مردان تاثیر می‌گذارد؟

اگر در تلاش برای بچه‌دار شدن هستید و موفق نبودید، پاسخ آن می‌تواند در جیب شما باشد. کومیکو ناکاتا، محقق ژاپنی، دریافته است که امواج الکترومغناطیسی از دستگاه‌های متصل به وای فای، مانند تلفن‌های همراه و روترهای خانگی، می‌توانند به شکل قابل ملاحظه‌ای به اسپرم آسیب برسانند.

در این مقاله سعی می‌کنیم نگاهی به آخرین تحقیقات در این زمینه بیندازیم و آن را با شما به اشتراک بگذاریم. همراه وینوک باشید.

۳۰٪ از مشکلات باروری ناشی از مردان است

بنا به گفته سازمان بهداشت جهانی، حدود ۱۵ درصد از زوجین در دنیا در مورد بچه‌دار شدن با مسائلی روبه‌رو هستند و حداقل یک سوم مشکلات باروری از مردان است. مطمئنا ناباروری مردان می‌تواند توسط بسیاری از چیزها مانند محیط زیست نامساعد، استرس، رژیم غذایی نامناسب، ژنتیک و غیره ایجاد شود.

با این حال، چیز کوچکی مثل نگه داشتن تلفن همراه در جیب خود ممکن است مشکلی بزرگ باشد که اجازه نمی‌دهد که خانواده خود را رشد دهید.

در معرض امواج وای فای بودن

دانشمندان ژاپنی نمونه‌هایی از گروهی از ۵۱ مرد را گرفتند و به سه گروه آن را تقسیم کردند. آنها همچنین از یک دستگاه وای فای و یک تلفن همراه برای تکثیر امواج آن استفاده کردند.
یکی از گروه‌ها به هیچ عنوان در معرض امواج وای فای نبودند. گروه دوم در معرض وای فای قرار داشتند، اما یک محافظ وای فای نیز داشتند. و اما گروه سوم به طور کامل در معرض وای فای بودند. نمونه‌ها نسبتا نزدیک به دستگاه وای فای قرار داشتند و تلفن همراه خود را در جیب خود حمل می‌کردند و نتایج پس از زمان‌های مختلف گرفته می‌شد.

اسپرم پس از ۲ ساعت آسیب دید

یافته‌ها کمی ترسناک بودند. در حالی که برای مدت ۳۰ دقیقه تحت تاثیر امواج وای فای تقریبا هیچ تاثیری نداشت، قرار گرفتن طولانی‌تردر معرض وای فای کم کم به تفاوتی چشمگیر را نشان داد.

پس از ۲ ساعت، میزان جنبش اسپرم گروهی که در معرض امواج نبود ۵۳٫۳ درصد، گروهی که محافظ داشتند ۴۴٫۹ درصد و گورهی که به طور کامل در معرض امواج بود تنها ۴٫۲۶ درصد بود. بعد از ۲۴ ساعت میزان اسپرم مرده در گروه در معرض امواج ۲۳٫۳٪ و در مقابل ۸٫۴٪ در گروهی بود که در معرض امواج نبود.

تعداد تلفن‌های همراه بیشتر از مردم است

آمار می‌گوید که این روزها تعداد تلفن‌های فعال بیشتر از جمعیت واقعی جهان است، به این معنی که تعداد بسیار کمی از افراد دارای بیش از یک تلفن هستند و اثر امواج آن ممکن است بیش از حد جدی باشد تا نادیده گرفته شود.

پیشگیری ممکن است بسیار ساده باشد

خانم ناکاتا مشخص کرده است که این مطالعه تایید کرده است که امواج الکترومغناطیسی از دستگاه‌های متصل به وای فای برای افراد از نظر سلامتی مناسب نیست. شاید یک راه حل ساده این باشد که تلفن همراه را به جای گذاشتن داخل جیب بر روی میز قرار دهید، که می‌تواند روند خانواده را تغییر دهد.
شما به طور معمول تلفن همراه خود را در کجا نگه داری می‌کنید و در مورد این تحقیق چه فکر می‌کنید؟ نظر خود را با ما در مورد عوارض وای فای بر باروری مردان در میان بگذارید.

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.