۱۰ درمان خانگی که می‌تواند شما را در معرض خطر قرار دهد

درمان های خانگی در چند سال اخیر بسیار محبوب بوده است. هر کس ایده پیدا کردن راهی برای جلوگیری از مصرف دارو تا آنجایی که ممکن است را دوست دارد. مراجعه کمتر به مطب دکتر و خوردن داروی کم نیز خوش‌آیندتر است. اما قبل از انجام درمان خانگی باید خیلی درباره آن مطالعه داشته باشیم. بعضی از آنها ممکن است در عین سادگی واقعا کار نکنند، در حالی که برخی دیگر از آنها واقعا می‌توانند مضر باشند.

ما در بخش سلامت وینوک مراقب خوانندگان‌مان هستیم و به همین دلیل این لیست از درمان‌های خانگی رایج را آماده کردیم که ممکن است لازم باشد در مورد آنها محتاط باشید. همراه وینوک باشید.

۱- داروی سوختگی در آشپزخانه

گذاشتن کره یا روغن در محل سوختگی ممکن است اثباتی بر این موضوع باشد که ضرر آن از منفعت‌اش بیشتر است. هنگامی که قسمتی از پوست شما دچار سوختگی می‌شود، حتی اگر منبع سوختگی با پوست شما تماس نداشته باشد، آسیب هنوز تا زمانی که پوست خنک نشده باشد، پیشرفت می‌کند. به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند که منطقه سوخته شده را زیر آب سرد قرار دهید. استفاده از کره یا روغن، سرعت خنک شدن پوست را کاهش می‌دهد.

۲- استفاده از خمیر دندان برای درمان آکنه و تبخال

وجود جوش شیرین در خمیردندان و خاصیت خشک کردن جوش و آکنه ممکن است کمی قابل فهم باشد. اما مشکل در سایر مواد تشکیل دهنده خمیر دندان است که ممکن است به طور جدی پوست شما، به ویژه لب ها را تحریک کند. مواد تشکیل دهنده خمیر دندان معمول عبارتند از الکل، مانتول و آب اکسیژنه که هر کدام از آنها بیشتر از آنکه کمکی بکند برای درمان تبخال و غیره به تحریک بیشتر پوست دامن می‌‌زنند.

۳- غرغره کردن دهان‌شویه

حنجره با دهان‌شویه به عنوان درمان برای سرماخوردگی واقعا موثر نیست. پزشکان اغلب می‌گویند بهترین چیزهایی که می توانید هنگام سرماخوردگی انجام دهید، استراحت است. هنگامی که گلو درد دارید، در ابتدا گلو ملتهب می‌شود و دهان و دندان آن را حتی بیشتر تحریک می‌کند. در این مواقع مقدار زیاد مایعات گرم بنوشید و استراحت زیاد داشته باشید. هیچ راه بهتری برای درمان وجود ندارد که انجام دهید.

۴- نقره کلوئیدی

نقره کلوئیدی محلولی است که ذرات کوچکی از نقره در آن چیزی مانند کرم بوجود آورده است. چند سال پیش یک کمپین عظیم در خصوص خواص جادویی این محصولات بوجود آمد. از آن به بعد متخصصان چندین بار هشدار دادند که نقره کلوئیدی نه تنها در درمان بسیاری از بیماری‌ها ناکارآمد است، بلکه در واقع خطرناک نیز است. استفاده از این محصول می‌تواند در دراز مدت سبب مشکلاتی شود و ممکن است شما را مسموم کند و یا سبب تغییر رنگ پوست به رنگ آبی شود و باعث شود شبیه به Smurf شوید.

۵- بریدن زگیل

بعضی از افراد از قیچی، چاقو یا دیگر ابزارهای تیز استفاده می‌کنند تا زگیل‌هایشان را ببرند. شما هرگز نباید این کار را انجام دهید زیرا این راه بسیار آسان سبب دریافت عفونت می‌شود. داروهای خانگی مناسب برای زگیل‌ها وجود دارند که موثر هستند، اما بریدن زگیل در خانه یک درمان بسیار خطرناک است.

۶- استفاده از مشروبات الکلی برای دندان درد

اگرچه استفاده از ویسکی به عنوان درمان دندان درد ممکن است برخی افراد را تحریک کند، اما کارشناسان می‌گویند ویسکی خواص بی‌حس کننده بسیار کمی دارد. به همین دلیل این موضوع باعث می‌شود که عنوان کنیم کهن استفاده از آن کمکی به درمان درد نخواهد کرد.

۷- سایر داروهای دندان درد

یکی از پیشنهادات برای درمان درد دندان گذاشتن پودر سردرد بر روی ناحیه لثه به منظور کاهش درد دندان است که می‌تواند بسیار مضر باشد. این کار باعث می‌شود لثه دچار سوختگی‌های شیمیایی شود. مشکل دندان‌ها به خودی خود حل نمی‌شود. سریع‌ترین و بهترین راه برای درمان دندان درد مراجعه به دندان‌پزشک است.

۸- استفاده از روغن کرچک برای زایمان سریع‌تر

گزارش شده است که زنان باردار برای تسریع در انجام زایمان از روغن کرچک استفاده می‌کنند. خوب، واقعیت این است که روغن کرچک بر بدن ما موثر است، اما واقعا برای حاملگی خیلی موثر نیست. اگر از یبوست رنج می‌برید، روغن کرچک بسیار موثر خواهد بود. اما آیا واقعا می‌خواهید در طی هفته‌های آخر بارداری، گردش روده سریع‌تری داشته باشید؟ شاید درست و ایمن این باشد که اجازه دهید طبیعت یا پزشکان در این زمان بسیار خاص از هر دو نفر شما مراقبت کنند.

۹- فرستادن دود در گوش برای خلاصی از جرم گوش

انجام این کار و روشن کردن شمع برای از بین بردن جرم‌های گوش اخیرا تبدیل به ویروسی شده است. با این حال، گزارش شده است که تعدادی از مردم مجبور بودند برای درمان زخم‌های پرده گوش و کانال‌های گوش آسیب دیده مورد استفاده قرار دهند، اما در حال حاضر انجام این درمان خانگی از کنترل خارج شده است.

۱۰- درمان‌های خطرناک برای شپش سر

اینترنت بسیاری از درمان‌های خانگی برای از بین بردن شپش سر را دارد. افراد از نفت، بنزین، آفت‌کش‌ها غلیط بر روی سر خود میمالند تا شپش را از بین ببرند. نیازی به گفتن نیست که همه این‌ها بسیار سمی هستند و نباید بر روی پوست استفاده شوند. مخالف موارد قبل درمان‌های دیگر مانند وازلین، روغن زیتون، آب که کاملا بی خطر هستند اما بی‌فایده نیز هستند. قرن‌ها پیش، مردم هیچ گزینه‌ای نداشتند و از آنچه که آنها می‌توانستند استفاده می کردند، اما امروزه این کارها هیچ لزومی ندارد. یک نسخه از دکتر خانوادگی خود دریافت کنید و دقیقا طبق دستورالعمل آن را انجام دهید.

آیا درمان‌های خانگی متداول دیگری نیز مشناسید که میزان آسیب انها نسبت به مفید بودنشان بیشتر باشد؟ در بخش نظرات آن را با ما درمیان بگذارید و فراموش نکنید که این مقاله را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. سالم بمانید.

منبع: brightside


مقالات بیشتر:

۱۰ راهکار برای کاهش سریع وزن

اشتباهات تغذیه‌ای که با خوردن غذاهای سالم هم رخ می‌دهد

دلیل کبود شدن بدن چیست؟

درمان کمبود اسید فولیک

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.