۷ ترکیب غذایی محبوب که برای سلامت مضر است

حتی یک کودک می‌داند که خوردن حبوبات و نوشابه‌های گازدار با هم می‌تواند نتایج غیر منتظره‌ای را به ارمغان بیاورد. با این حال، تعدادی از ترکیبات غذایی دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند سیستم هضم شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهند و حتی بیمار شوید.

در این مقاله با توصیه‌های متخصصین رژیم غذایی آشنا شوید و از خوردن این ۷ ترکیب غذایی اجتناب کنید. همراه وینوک باشید.

 

7 ترکیب غذایی محبوب که برای سلامت مضر است

زمانیکه در صبح زمان ندارید آماده سازی یک صبحانه سریع راه حلی معمول است. ساندویچ پنیر و قهوه یعنی خداحافظی با تمام خواص پنیر.

کربوهیدرات موجود در نان از هضم کلسیم جلوگیری می‌کند و مانع فعالیت صحیح سیستم عصبی و قلبی عروقی می‌شود. علاوه بر این، اگر قهوه فوری به این ترکیب اضافه شود، برای سلامتی شما دیگر هیچ مزیتی نخواهد داشت.

نکته: اگر شما ساندویچ پنیر را دوست دارید، حداقل سعی کنید قهوه را با چای سفید یا سبز جایگزین کنید.

7 ترکیب غذایی محبوب که برای سلامت مضر است

این یک ترکیب بسیار محبوب برای سالادهای تابستانی است. با این حال، آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیب این ۲ سبزی می‌تواند خط سیر بیوشیمیایی بدن شما را مختل کند. همچنین می‌تواند منجر به سوخت و ساز بیشتر و تورم بیش از حد شود و ویتامین‌های موجود در هر دو سبزی به درستی هضم نمی‌شوند.

نکته: گوجه فرنگی و خیار را به طور جداگانه بخورید. به عنوان مثال، امروز می‌توانید سالادی با گوجه فرنگی و سبزیجات بخورید و فردا یک سالاد دیگر از ترکیب سبزیجات و خیاردرست کنید.

7 ترکیب غذایی محبوب که برای سلامت مضر است

چه کسی می‌تواند در برابر استیک و سیب زمینی سرخ کرده مقاومت کند؟ متاسفانه این یک ترکیب غذایی بسیار سنگین است. نشاسته موجود در سیب زمینی مایعات گوارشی ایجاد می‌کند و پروتئین‌ گوشت برای هضم نیاز به اسید معده دارد. هنگامی که اینها در داخل معده قرار می‌گیرند سبب اختلالاتی مانند سوزش معده، بادگلو، گاز معده و مشکلات دیگر شود.

نکته: همراه  خوراکی‌های گوشت‌دار، سبزیجات بدون نشاسته  مانند مارچوبه، بروکلی، گل کلم، لوبیا سبز یا کدو سبز را انتخاب کنید.

این مقاله را از دست ندهید: اسراری که شما را در مقابل مسمومیت غذایی محافظت می‌کند

7 ترکیب غذایی محبوب که برای سلامت مضر است

همان استدلال به گوشت با ماکارونی نیز برمی‌گردد. غدد بزاقی ماده بزاقی و آمیلاز تولید می‌کنند که کربوهیدرات ماکارونی را به قند تبدیل می‌کند. هنگامی که قند پروتئین گوشت را پوشش می‌دهد، یک ترکیب شیمیایی خطرناک تولید می‌شود که می تواند منجر به دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی شود.

نکته: بهتر است خوردن ماکارونی را با گوشت مصرف نکنید. سعی کنید ماکارونی که انتخاب می‌کنید از آرد گندم غنی باشد و آن را با سس‌های گیاهی ترکیب کنید.

7 ترکیب غذایی محبوب که برای سلامت مضر است

این یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های روزهای دانشگاه است. همه دوست دارد هنگام خوردن آبجو همراهش بادام زمینی نمکی بخورد. با این حال، غذاهای با نمک زیاد نه تنها به خودی خود ناسالم هستند، بلکه منجر به کم آب شدن بدن می‌شوند و خوردن بادام زمینی نمکی با آبجو این احتمال را بیشتر می‌کند.

نکته: هنگام نوشیدن آبجو، برای جلوگیری از کمبود آب، آب و یا نوشابه دم دست داشته باشید.

7 ترکیب غذایی محبوب که برای سلامت مضر است

میوه‌های ترش هضمشان به ویژه در صبح کند است. علاوه بر این، آناناس شامل برملائین، آنزیمی است که می‌تواند هنگام ترکیب با محصولات لبنی باعث مسمومیت شود.

نکته: زردآلو یا آلو خشک را جایگزین آناناس کنید.

7 ترکیب غذایی محبوب که برای سلامت مضر است

این ترکیب غذایی در میان پیروان داشتن زندگی سالم بسیار محبوب است. زیرا ترکیب شیر و موز هم مقوی است و هم سریع آماده می‌شود. با این حال، برخی از متخصصان تغذیه معتقدند که میوه‌ها، به خصوص میوه‌های شیرین، باید جداگانه مصرف شوند.

آنها برای مدت طولانی درون بدن قرار می‌گیرند، و به خصوص هنگامی که با خوراکی‌های دیگر خورده می‌شوند سیستم هضم را کند می‌کنند. در مورد شیر، سالم تر است که آن را به صورت جداگانه بنوشید.

نکته: استفاده از موز به صورت جداگانه و به عنوان یک میان وعده بسیار توصیه می‌شود.

منبع: brightside

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.