۸ تمرین موثر برای کاهش چربی‌های اضافه صورت

استحکام پوست و خطوط آن بستگی به این دارند که چقدر عضلات چهره شما سفت و محکم باشد. این عضلات به اندازه دیگر عضلات بدن نیاز به تمرین دارند.

در این مقاله موثرترین تمرینات صورت به گفته پزشکان را عنوان می‌کنیم که به حفظ زیبایی چهره، جوان بودن آن و کاهش چربی‌های صورت کمک می‌کنند. همراه وینوک باشید.

عضلات صورت خود را گرم کنید

کاهش چربی‌های صورت

اول از همه، باید عضلات صورت خود را گرم کنید. ایستاده یا نشسته، کمر خود را صاف نگه دارید.

حالا تا زمانی که می‌توانید صداهای مختلف را بخوانید. خواندن حروف “I”، “O”، “E” و “A” را در طولانی‌ترین حالت ممکن انجام دهید. این تمرین را تا زمانی که احساس کردید صورتتان گرم شده است، ادامه دهید.

شماره ۸

کاهش چربی‌های صورت

بنشینید و سر خود را به عقب بکشانید. در حال حاضر تصور کنید که شما باید لب پایین خود را به سقف برسانید. لبه پایین خود را تا آنجا که می توانید بکشید و ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید. سپس یک استراحت کوتاه بکنید و این کار را ۲ تا ۳ بار تکرار کنید.

شماره ۷

کاهش چربی‌های صورت

بازوهای خود را روی سینه خود قرار دهید و به آرامی چانه خود را در حالیکه ایستاده‌اید بالا بیاورید. هنگامی که به یک حدی رسید، نفس عمیق بکشید و تا شماره ۱۰ یا ۱۵ بشمارید. سپس به آرامی به حالت اولیه خود بازگردید.

بیشتر بخوانید: بدنسازی، مضرات و فواید آن

شماره ۶

کاهش چربی‌های صورت

این تمرین بسیار ساده اما بسیار موثر است. این تمرین کمک می‌کند تا خطر از دست دادن حالت ارتجاعی گونه‌ها کاهش پیدا کند. مطمئن شوید که سرتان در طول این تمرین ایستاده و راست است.

گوشه لب خود را پایین بیاورید و به حالت اول برگردانید. حداقل ۵ بار تا زمانی که احساس کشش در عضلات خود احساس کردید این کار را تکرار کنید.

شماره ۵

کاهش چربی‌های صورت

صاف بنشینید و مدادی را با لب‌هایتان محکم نگه دارید. حالا سعی کن نام خود را در هوا بدون حرکت سر بنویسید. این تمرین را حداقل ۳ دقیقه انجام دهید. سپس یک استراحت کنید و چند بار دیگر آن را تکرار کنید.

شماره ۴

این تمرین برای عضلات گردن شما عالی است. همچنین کمک می‌کند تا عضلات اطراف صورت نیز محکم شوند. سر خود را به سمت راست بکشید، و سعی کنید با گوش خود به شانه خود برسید.

دست راست خود را بر روی سمت راست سر خود قرار دهید، و سعی کنید با دست جلوی حرکت سر را بگیرید و همچنین با سر جلوی حرکت دست را بگیرید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و این کار را برای طرف دیگر تکرار کنید.

شماره ۳

یک نفس عمیق بکشید، دهان خود را از هوا پر کنید و لب هایتان را محکم ببندید. دست‌های خود را روی گونه‌ها قرار دهید تا انگشتان شما گوش‌های شما را پوشانند.

در حال حاضر شروع به فشار دادن بر روی گونه‌های خود می‌کنید، عضلات شما در برابر فشار مقاومت می کنند. ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید سپس یک استراحت کوتاه انجام دهید و ۵ تا ۶ بار دیگر این کار را تکرار کنید.

شماره ۲

دهان خود را باز کنید و دندان‌های خود را با لب‌هایتان پوشش دهید. فک پایین خود را به جلو حرکت دهید و با انگشت خود بر چانه در جهت مخالف به آن فشار آورید.

سعی کنید با انگشت خود در برابر فشار وارده از عضلات مقاومت کنید. این کار را در حدود ۱۰ بار تکرار کنید.

شماره ۱

این آخرین و سخت‌ترین تمرین است که به تقویت عضلات فک و همچنین ماهیچه‌های زیر زبان کمک می‌کند. دستان خود را به صورت مشت کرده در زیر چانه خود قرار دهید، دهان خود را باز کنید و با زبان خود بر روی دندان‌های پایین فشار آورید.

همزمان با فشار از سوی دندان با دستانتان هم به سمت بالا فشار آورید. ۳۰ ثانیه خود را در این حالت نگه دارید، یک استراحت کوتاه بکنید و ۱۰ بار دیگر این تمرین را تکرار کنید.

آیا برای کاهش چربی‌های صورت خود تا بحال تمرینی انجام داده بودید؟‌ به نظر شما این تمرینات موثر هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.