باید و نباید هایی که قبل از کاشت ناخن باید بدانید

همه آن هایی که برای کاشت، ترمیم وکاور کردن ناخن های خود  ساعت ها در سالن های زیبایی منتظر می شینند، میدانند که قرار است طی یک عملیات، زیبایی را به ناخن هایشان هدیه کنند اما نکته اینجاست که اگر اینکار را تحت شرایط غیر استاندارد و غیر بهداشتی انجام دهند عوارض مختلفی سلامت ناخن هارا تهدید میکند. همراه وینوک باشید.

قبل از کاشت ناخن به عوارض آن فکر کنید

بعد از تولید و ساخت ابزار و مواد کاشت ناخن قطعا یکی از آرزوهای همیشگی بسیاری از خانوم ها برای داشتن ناخن هایی زیبا و مرتب برآورده شده، ناخن‌هایی که بدون دغدغه کوتاه یا شکسته شدن شان می‌شود با آن‌ها کار کرد و بیش از دو هفته از ظاهر مرتب و خوش آب و رنگ آن‌ها لذت برد اما این خوشحالی کمی بعد با برزو برخی بیماری های پوستی ناشی از کاشت غیر اصولی و غیر استاندارد و عوارض کمی ترسناک ممکن است همراه باشد. مشکلاتی که مهم‌ترین آن‌ها را در زیر اشاره می کنیم؛ همراه وینوک باشید.

تخریب ساختمان طبیعی ناخن

لایه سطحی ناخن بعد از قرار گرفتن ناخن مصنوعی، ژل و انواع کاور های روی آن دیگر قادر به رشد مناسب و تغذیه در مجاورت آب و هوا ونور نخواهد بود. به همین دلیل رشد طبیعی ان ها تحت فشار این ماده دچار مشکل خواهد شد و از زیر شروع به تخریب شدن میکند.  تخریبی که خود را به شکل تغییر رنگ ناخن، خط خط، خرد شدن لبه ناخن و التهاب اطراف ناخن ها نشان میدهد.

بیماری های مزمن پوست

زمانی که دست هارا برای چند دقیقه درون دستگاه یو وی قرار میدهیم، به این معنی هست که پوست خود را در معرض تابش نور فرابنفش و انواع بیماری های پوستی که خطرناک ترین ان ها سرطان پوست را میتواننام برد قرار میدهیم.

سه تذکر محققان درباره کاشت ناخن

عوارض کاشت ناخن

۱-کاشت ناخن آلرژی زاست

مسئله مهم که بیشتر سالن ناخن کارهای سالن هم سحت ان را تایید میکنند و با وجود استفاده از دستکش و ماسک حین کار باز هم به علائم حادی از جمله خارش، تورم سوزش و حتی ناراحتی های ریه مبتلا میشوند که ناشی از ترکیبات قوی و البته مضر برای سلامت است.

۲- بیماری معده در کمین شماست!

درواقع برخی محصولات در خود ترکیبی به نام هیدروکسی آنیزول به عنوان یک ماده نگهدارنده شیمیایی دارند که برای سلامت بسیار خطرساز هستند به ویژه افرادی که عادت به جویدن ناخن یا بردن دست به دهان خود دارند. این ماده در برخی افراد بسیار با سرعت وارد معده افراد شده و موجب بیماری معده میگردد.

۳- عفونت و قارچ

عفونت و قارچ شایع ترین بیماری هست که افرادی که در طولانی مدت از مواد روی کاشت ناخن استفاده میکنند به آن مبتلا میگردند. در واقع فضای بین ناخن و ماده اضافه شده روی آن دلیل نرسیدن هوا و آب و مکان مناسبی برای رشد قارچ های پوستی و عفونت خواهد بود.

علاوه بر ابتلا به عفونت قارچی،احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی نیز وجود دارد که همراه با درد شدید در ناحیه ناخن‌ها، تب و تورم ناخن‌ها و ترشحات زرد یا سبز اطراف ناخن است. در صورت بروز چنین مشکلاتی ناخن کاشته شده باید سریعا برداشته شود و فرد از آنتی‌بیوتیک قوی برای طولانی مدت و با تجویز پزشک برای حل آن استفاده کند.

چرا نباید به صورت مداوم کاشت ناخن را تمدید کنیم؟

عوارض کاشت ناخن

متخصصان پوست در تایید خطرات این عملیات زیبایی روی ناخن ها میگویند که:

عجیب است که با وجود این همه هشدار و زنگ خطر درباره تغییراتی غیر طبیعی که این روز ها به شکل های مختلفی در سالن های استاندارد و غیر استاندارد ارائه میشود. با این وجود هنوز هم هستند کسانی که با این کارها سلامت خود را قربانی میکنند.

کاشت ناخن با مشکلاتی که برای ناخن ها ایجاد میکند، باعث می شود یک فرد تا مدت ها ظاهری نا زیبا و زحمت و هزینه زیادی را متحمل شود.

چسب و مواد مصرفی سبب ایجاد آلرژی در پوست های اطراف ناخن و حتی صورت می شود، چون دست به صورت مرتب با صورت در تماس است. از طرفی استفاده طولانی مدت از این راه برای آراستگی ناخن ها رشد و شکل طبیعی آن ها را دچار اختلال کرده و در نهایت باعث از بین رفتن  بافت ناخن میگردد.

ژلیش ناخن

برخی از افراد و همچنین ناخن کارها استفاده از ژلیش برای کاشت ناخن را بدون عوارض می‌دانند و ادعا می‌کنند که استفاده از این مواد، آسیب کمتری را به همراه دارد، اما باید گفت که این ادعا کاملا در می‌شود و این روش نیز مانند دیگر روش‌ها است و هیچ مزیتی بر سایر روش‌های کاشت ناخن ندارد و به هیچ عنوان تایید نمی‌شود.

مصنوعی بودن کاشت

هر اندازه که کار ناخن‌ کاری که به آن مراجعه می‌کنید کارش خوب باشد اما باز هم بعد از تماشای ناخن حس مصنوعی بودن به انسان القا می‌شود. برای داشتن ناخن‌های کاشت طبیعی نیاز به یک متخصص ناخن‌کار واقعا حرفه‌ای است وگرنه ظاهر ناخن بیش از حد مصنوعی خواهد شد.

از ناخن کارها بخواهید

عوارض کاشت ناخن

اگر از بهداشتی بودن ابزار و مرغوب بودن محصولات فرد مورد نظر اطمینان دارید ناخن های خود را برای کاشت و طراحی به او بسپارید و حتما قبل از شروع ترمیم از او بخواهید از مواد ضد قارچ و حساسیت  به مقدار کافی روی ریشه و کوتیول ناخن ها استفاده کند.

 همچنین هر سه ماه یک بار کاشت هارا به طور کامل از روی ناخن ها بردارید تا ساختمان ناخن فرصت بازیابی و تنفس را برای سالم ماندن پیدا کند. در این فاصله از خوردن مواد کلسیم دار مانند شیر، ماست و کشک را برای سلامت بافت ناخن جدی بگیرید.

اگر آلرژی دارید و یا به بیماری پوستی خاصی مبتلا هستید قید این کار را بزنید چون قرار گرفتن پوشش بر روی ناخن های آسیب دیده شرایط را بدتر میکند.


 سایر مقالات:

علائم بیماری سرطان پوست

کافه گردی: صبحانه ای به سبک مدرن در کافه سپنج

رستوران گردی: غذای لذیذ ایرانی در رستوران اسپیو درکه

عادات روزانه بی خطر که سلامتی مارا به خطر می اندازد!

قوانین عجیب و غریب چند کشور که باعث تعجب گردشگران شده است

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.