صف آرایی ستارگان در استیج تئاتر بینوایان در رویال هال هتل اسپیناس پالاس

«گاهی کار فقر و بیچارگی به‌جائی می‌رسد که رشته‌ها و پیوندها را می‌گسلد، این مرحله‌ای است که تیره‌بختان و سیاه‌کاران چون بدانجا رسند درهم آمیخته و در یک کلمه که “شومی” است شریک میشوند، این کلمه بینوایان است.»
بینوایان از شاهکارهای ادبی است که به زبان ساده عشق، محبت، عاطفه و فقر را به تصویر می‌کشد.

در این مقاله قصد داریم تا نگاهی کلی به رمان بینوایان و برگزاری تئاتر بینوایان در تهران با بازی بازیگران بزرگ بیندازیم که قرار است به زودی در رویال هال هتل اسپیناس پالاس اجرا شود. همراه وینوک باشید.

اجرای تئاتر بینوایان در تهران

تئاتر بینوایان برای اولین بار قرار است در پاییز و در آبان ماه در رویال هال هتل اسپیناس پالاس اجرا شود. حسین پارسایی که سال گذشته نمایش موزیکال الیور توئیست را از او بر روی صحنه تئاتر کارگردانی کرد، قرار است امسال نیز با بینوایان را بر روی صحنه به نمایش بگذارد. 

بیشتر بخوانید: ۱۰ فیلمی که در سال ۲۰۱۸ بیشترین جستجوها را در اینترنت داشتند

شاید تجربه موفق او در اجرای الیور توییست این بار نیز باعث جذب مخاطب بسیار به سمت تئاتر شود. این تئاتر از ۲۰ آبان به روی صحنه می‌رود و تا اواسط پاییز اجرای آن ادامه دارد. البته لازم به ذکر است که امکان تمدید آن همانند الیور توییست بسیار زیاد است.

تئاتر بینوایان

بازیگران تئاتر بینوایان

تئاتر بینوایان با بازی پارسا پیروزفر، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، سحر دولتشاهى، هوتن شکیبا، اشکان خطیبى، امیرحسین فتحى و آهنگسازی بردیا کیارس و همراهى بیش از ٣٠٠ نوازنده، خواننده و بازیگر دیگر از ۲۰ آبان اجرا می‌شود. همچنین محمد صادق رنجکشان به عنوان سرمایه گذار و مجرى طرح، میثم احمدى و محمد قدس به عنوان تهیه کننده این پروژه را همراهى می‌کنند.

رویال هال هتل اسپیناس پالاس تهران 

تئاتر بینوایان قرار است در هتل اسپیناس پالاس تهران به صحنه برود. رویال هال با ظرفیت ۲۵۰۰ نفری و با امکانات صوتی عالی تا به امروز شاهد برگزاری کنسرت‌ها بوده است و این اولین بار است که یک تئاتر خارج از سالن‌ها متعارف تئاتر در این سالن اجرا شود. این خبر باعث شد تا بازار شایعات در اطراف این تئاتر افزایش یابد. 

تئاتر موزیکال بینوایان

حاشیه‌های تئاتر بینوایان

شایعات بسیاری از تئاتر بینوایان به وجود آمده است. یکی از این شایعات و انتقادها به قیمت بلیط تئاتر بوده است که قیمت آن را ۲۵۰ هزار تومان اعلام کردند. پارسایی درباره این موضوع گفته است:

نمایش موزیکال «بینوایان» یک کار بزرگ با ۱۵۰ نفر بازیگر و یک گروه ارکستر ۱۰۰ نفره است که هزینه میلیاردی برای آن صرف شده است و طبیعتا بلیط متناسب با این نمایش را تعیین خواهیم کرد اما قطعا ۲۵۰ هزار تومان نخواهد بود. 

احتمالا در این نمایش هم بلیط ۵۰ هزارتومانی خواهیم داشت و هم بلیط نزدیک به ۲۰۰ هزارتومان که روال طبیعی نمایش های این چنینی است.

یکی دیگر از شایعات حول این تئاتر بودن رابطه پارسایی با هتل پنج ستاره اسپیناس پالاس بوده که پارسایی درباره این موضوع نیز گفت که:

هیچ مسئولیتی در آن جا ندارد و فقط یک نمایش در سالن آن خواهیم داشت و قرار نیست در اتاق‌های آن هتل اقامت داشته باشیم. او همچنین درباره شایعه اسپانسری سفارت فرانسه عنوان کرد که حمایت مالی سفارت فرانسه از تئاتر موزیکال «بینوایان» کذب محض است.

بسیاری از منتقدان و افراد ناراحت در جامعه از پرداخت میلیاردی دستمزد به بازیگران این تئاتر اظهار انزجار کرده بودند که پارسایی در این باره نیز گفته است: 

دستمزد‌های بازیگران ما میلیاردی نیست و همه در عرف سینما و تلویزیون بسته شده است. تمام این‌ها شایعاتی است که درباره ما مطرح می‌شود و صحت ندارد.

تئاتر بینوایان

پارسایی همچنین اضافه کرد:

کسی منکر شرایط نابسامان اقتصادی نیست اما نمی‌توانیم بگوییم حوزه فرهنگ تعطیل و فقط سراغ کارهای کوچک و ارزان قیمت برویم. ما نباید به جای مردم تصمیم بگیریم. هر محصول فرهنگی بضاعت مالی و شکل و شمایل خودش را دارد.

من در زمان اجرای «اولیور توئیست» ۱۲۰ دقیقه در سالن انتظار تالار وحدت می‌ایستادم. همان نمایشی که انگ لاکچری بودن به آن زدند. اکثر تماشاگرانش طبقه متوسط بودند که با لباس‌های معمولی و بدون هیچ خودنمایی ای برای تماشای نمایش می‌آمدند. آنها به انتخاب خودشان بلیط‌های ۴۰ ،۵۰، ۷۰ و ۹۵ هزار تومانی خریداری کردند.

در «بینوایان» هم بلیط‌های ارزان قیمت وجود دارد. اگر تماشاگری با ۴۰ هزار تومان به تماشای نمایشی در تئاتر ایرانشهر می‌نشیند، با ۱۵ هزار تومان بیشتر در سالن رویال هال به تماشای «بینوایان» بنشیند، مرفه بی‌درد می‌شود؟

در فضای مجازی دیدم که می‌گویند نمایش‌هایی نظیر «اولیور توئیست» برای پولدارها و نوکیسه‌ها است، این‌ها توهین به مخاطبانی است که به تماشای این نمایش می‌نشینند. چرا وقتی من مصاحبه می‌کنم و می‌گویم کف قیمت بلیط ۵۵ هزار تومان است، کسی به آن استناد نمی‌کند؟

اگر ما می‌توانستیم این نمایش را در مجموعه خاوران اجرا کنیم، حتما آن سالن را انتخاب می‌کردیم اما این امکانات در آنجا وجود ندارد. سرمایه گذاری که روی یک محصول سرمایه گذاری می‌کند حداقل انتظارش این است که ضرر ندهد.

با نزدیک شدن به زمان اجرای تئاتر صحبت کاربران فضاهای مجازی بر سر موضوع قیمت بلیط بینوایان به قدری زیاد شده است که بازیگران این تئاتر را نیز درگیر واسخگویی به این موضوع کرده است. ‏

خطیبی در جواب کسانی که گفتن بلیط بینوایان گرون است و ما نمی‌توانیم برای دیدن این تئاتر بلیط بخریم، نوشته است: “خوب هیچ جای دنیا کارمندا نمیتونن در ردیف جلوی تئاتر موزیکال بشینن”. 

بعد از گفتن این جمله از سوی خطیبی موج اعتراضی شدیدی به سمت این بازیگر روانه شد. همین امر باعث شد تا خطیبی با پستی در اینستاگرام دلیل حرف خودش را پاسخ دهد. او گفت که:

میدونم اونایی که این حاشیه‌ی “توهین به کارمندان” رو ساختند حوصله خوندن این چند سطر رو ندارند اما می‌نویسم برای ثبت دوباره!
در این که همه‌ی اقشار یک جامعه باید توانایی اقتصادی “مخاطب اثار هنری” بودن را داشته باشند شکی نیست. بنده به دفعات در حضور مدیران تصمیم گیرنده ایده‌ی اختصاص سبد فرهنگی خانواده و اختصاص بودجه‌ای مشخص به این امر را مطرح کرده‌ام که …بماند.
شرایط کنونی اقتصاد ایران آنقدر آشفته است که جایی برای دفاع باقی نمانده اما حذف یک گونه نمایشی از فهرست تولیدات سال به بهانه‌ی هزینه و تولید سنگین ، تنها خفه کردن یک صدای دیگر و عقب گرد است.
و اما …طبیعی است هر خانواده‌ای از هر طبقه‌ای بسته به بودجه‌ی ماهیانه شان در صدد تهیه بلیت بر می‌آیند مثل همه جای دنیا…از سویی قشر متوسط تحصیلکرده‌ی جامعه (کارمندان،معلمان..) که در طول ۳-۴ دهه به هر زحمتی از تئاتر حمایت کرده‌اند توقع چاره اندیشی را از گروه‌های اجرایی دارند…
بنده در طول فعالیت‌ام هر بار در نمایش یا کنسرتی تصمیم گیرنده (تهیه کننده یا کارگردان) بوده‌ام به این مهم فکر کردم و خدا شاهد است که هیچگاه به دنبال منفعت اندوزی از قبل یک اثر هنری نبوده‌ام اما در اینجا من تنها یک بازیگر-خواننده‌ام و البته هر پروژه‌ای مختصات خودش را دارد…

بینوایان پروژه‌ی عظیم و بی‌مانندی است که با در نظر گرفتن تمامی مشکلات موجود با قیمت گذاری پلکانی سعی کرده چاره‌ای برای حضور مخاطبان هنری فهیم اما کم بضاعت بیاندیشد …اگر جماعت همیشه خشمگین بگذارند.
پیونشت: حدود بیست سال پیش نمایش بینوایان در فرهنگسرای بهمن روی صحنه رفت و برای اون روزها بلیت گرانی داشت. با دوستم پول‌هامون رو جمع کردیم و دوتا بلیت بالکن گرفتیم بماند که تو سالن کلی غر زدیم که “بورژواها رفتند بلیط های ردیف جلو رو گرفتند اونوقت ما که دانشجوی تئاتریم باید بریم بالکن “ ولی بعد از اجرا حال‌مون خوب بود به کسی هم فحش ندادیم ولی یهو یادمون افتاد که پولی برای برگشت‌مون از فرهنگسراى بهمن واقع در کشتارگاه تهران به خونه‌هامون نگه نداشتیم.
اینو گفتم که بدونید ما خودمون سینه سوخته‌ایم.

با توجه به گفته کارگردان این کار قیمت بلیط برای دیدن این تئاتر از ۵۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان است پس اگر کسی دوست دارد تماشای این تئاتر را از دست ندهد می‌تواند بلیط‌های قیمت‌های پایین‌تر را تهیه نماید. 

تبلیغات شهری نمایش «بینوایان» مدتی است که در سطح شهر آغاز شده است و در بیشتر اتوبان‌ها و خیابان‌های بزرگ شهر می‌توانیم بیلبوردهای بزرگ از بینوایان را ببینیم. تیزر تبلیغاتی این تئاتر نیز منتشر شده است.

قیمت بلیط تئاتر بینوایان

درباره تئاتر بینوایان

می‌گویند «بینوایان» برای نوکیسه‌ها و پولدارهاست، این توهین به مخاطب است!

قبل از آغاز فروش بلیط‌های تئاتر بینوایان صحبت‌ها بر سر قیمت آن بسیار زیاد بود و حواشی بسیاری به وجود آورد. بسیاری از قیمت بالای آن گلایه کردند و این تئاتر را متعلق به قشر خاصی از جامعه دانستند.

اما حسین پارسایی تمام این حرفا را حاشیه خواند و گفت که حداقل قیمت برای تماشای تئاتر ۵۰ هزار تومان و حداکثر آن ۲۰۰ هزار تومان است. به گفته وی میزان سرمایه گذاشته شده بر روی این پروژه بسیار زیاد بوده است و اجرای این تئاتر تنها با امکانات رویال هال هتل اسپیناس پالاس امکان پذیر بوده است.

همه چیز درباره رمان بینوایان

ویکتور هوگو، نویسنده سرشناس فرانسوی، خالق رمان بینوایان است. این کتاب در قرن نوزدهم منتشر شد و در سال ۱۸۳۲ برای اولین بار در دسترس خوانندگان قرار گرفت. هسته اصلی این داستان براساس داستان‌های فرانسه با شروع انقلاب ژوئن در ۱۸۱۵ و به اوج رسیدن آن در ۱۸۳۲ در پاریس، و همچنین تمرکز بر شخصیت ژان وال‌ژان و مبارزات آن زمان او و چند مبارز دیگر شکل گرفته است. 

در آن زمان از این رمان هم استقبال شد و هم منتقدهای تندی داشت. اما به طور کل باید گفت که محبوبیت این اثر به قدری بزرگ بود که در تمام کشورها غیر از فرانسه این رمان خوانده می‌شد.

محبوبیت بینوایان باعث شد تا این رمان بر روی صحنه نمایش، تلویزیون برود و حتی از آن فیلم نیز ساخته شود که بینوایان (۱۹۹۸) و بینوایان (۲۰۱۲) از جمله آنها است. کتاب بینوایان تشریحی است از بی‌عدالتی‌های اجتماعی و فقر و فلاکت مردم فرانسه که تمام آنها باعث سقوط ناپلئون سوم شد.

توزیع قدرت و ثروت در میان خانواده سلطنتی و نا آگاهی آنها از مشکلات جامعه سبب ایجاد معضلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه فقیر فرانسه شد و همین موضوع باعث شد تا انقلاب فرانسه رخ دهد. ویکتور هوگو با توجه به شخصیت سازی خود در کتاب بینوایان، دخالت این قشر از جامعه را در بوجود آمدن این جنبش نشان می‌دهد.

داستان بینوایان

در یک شب سرد زمستانی ژان وال ژان سعی در سیر کردن شکم خواهرش و بچه‌هایش را داشت و برای این کار دست به دزدی زد و دستگیر شد. در زندان او چندین بار سعی کرد تا فرار کند اما نشد و ۱۹ سال در حبس ماند.
پس از ۱۹ سال حبس کشیدن وقتی آزاد شد متوجه شد که تازه اول بدبختی‌هایش است و به دلیل سابقه محکومیتی که داشت نمی‌توانست جایی را برای خواب بگیرد. به همین دلیل به خانه‌ی اسقف می‌رود و اسقف نیز به گرمی از ژان استقبال می‌کند. ژان از خانه اسقف بشقاب‌های نقره را می‌دزدد و فرار می‌کند. اما این تمام ماجرا نبود و پلیس او را دستگیر می‌کند و او و نقره‌ها را به خانه اسقف باز می‌گرداند.
زمانی که اسقف با ژان وال ژان رو‌به‌رو می‌شود از او می‌پرسد که چرا شمعدان‌های نقره را نبردی و همین حرف اسقف باعث می‌شود که پلیس‌ها ژان وال ژان را رها کنند.ژان آنجا آزاد شد اما به اسقف قول داد که روش زندگی‌اش را تغییر دهد و راه درست را پیش بگیرد. کارهایی که ژان در شمال فرانسه انجام می دهد باعث می‌شود که کم کم تجارتی راه اندازد و به نام آقای مادلن نیکوکار شناخته شود و حتی بعد از مدتی هم شهردار شود.
اما یک روز ژان وال ژان برای نجات فانتین زن فقیر شهر که به زندان افتاده وساطت می‌کند که این کار او باعث می‌شود که بازرس ژاور به او شک کند. کوزت دختر فانتین بود که او برای نگهداری به خانواده تناردیه سپرده بود و قبل از مرگش از ژان می‌خواهد که از او مراقبت کند.ژان بعد از مدتی سراغ کوزت می‌رود اما او را در وضعی مناسبی نیافت.
کوزت بر اثر آزارها و اذیت‌های تناردیه آسیب دیده بود اما ژان او را نجات می‌دهد و مانند دخترش از او مراقبت می‌کند. زانو کوزت زندگی می‌کردند که به یک باره سر و کله ژاور پیدا می‌شود.
به همین دلیل ژان و کوزت به پاریس فرار می‌کنند و در صومعه‌ای در آنجا ۶ سال زندگی می‌کنند. داستان عاشقی کوزت در پاریس زمانی آغاز می‌شود که او با ماریوس آشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد با او ازدواج کند.

اما انقلاب بزرگ فرانسه مانعی شد بین آنها و در آن زمان ماریوس به انقلابی‌ها می‌پیوندد. در جنگ ماریوس زخمی می‌شود و برای نجات ماریوس می‌رود که گرفتار تناردیه می‌شود، اما ماریوس بوسیله بازرس ژاور نجات می‌یابد.

در واقع این ژان بود که از ژاور خواسته بود تا ماریوس را نجات بدهند. پس از نجات و مداوای ماریوس، او و کوزت با هم ازدواج می‌کنند و در پایان همگی با هم زندگی می‌کنند.

نوشتن رمان و ساخت کاراکترهای آن

کاراکتر ژان والژان برداشتی آزاد از زندگی اوژن-فرانسوا ویدوک جبرکار سابق است که پس از سرپرستی پلیس مخفی فرانسه نخستین آژانس کارآگاه شخصی فرانسه را به وجود آورد.

ویدوک جان یک کارگر را در کارخانه کاغذش نجات داد؛ درست همانگونه که ژان والژان این کار را در داستان بینوایان انجام داد. شخصی که هوگو از آن برای ساخت شخصیت اسقف دینیه در زمان برخورد والژان به مایرل استفاده کرد بینونو میولیس بود.

هوگو در سال ۱۸۴۱ فاحشه‌ای را از بازداشت نجات داد که از بخش کوتاهی از گفتگویش با پلیس در هنگام نجات فانتین توسط والژان استفاده می‌کند.

هوگو در شورش سال ۱۸۳۲ در حین قدم زدن در پاریس موانعی بلوکی برای پناه گرفتن از آتش تفنگ‌ها مواجه گشت. هوگو همچنین برای درک کامل انقلاب فرانسه در سال ۱۸۴۸ مستقیماً در آن شرکت کرد و حتی در مخروب کردن سنگرها و سرکوب شورشیان و متحدان سلطنت طلب کمک نیز کرد.

ترجمه بینوایان به فارسی

اولین مترجمی که رمان بینوایان را به فارسی برگرداند یوسف اعتصامی ملقب به اعتصام‌الملک، پدر پروین اعتصامی بود که تنها اولین جلد از این کتاب دو جلدی را ترجمه کرد.

اما این رمان بعدها و با مرور زمان توسط مترجمان بسیاری به فارسی ترجمه شد که از جمله آنها می‌توان به حسینقلی مستعان، عنایت‌الله شکیباپور، ابوذر صداقت، گیورگیس آقاسی، فریدون کار، ذبیح‌الله منصوری، امیر اسماعیلی، حمید عنایت‌بخش، محمدباقر پیروزی، محمد مجلسی، محسن سلیمانی و کیومرث پارسای اشاره کرد.

فیلم بینوایان و تئاتر بینوایان 

رمان بینوایان به صورت گسترده در پرده‌های سینما و سالن‌های تئاتر به نمایش درآمده است. حتی این رمان غیر از سالن‌های سینما و تئاتر در تلوزیون، رادیو، انیمیشن و حتی در کنسرت نیز دیده شده است.

در سینما چندین فیلم با اقتباس از رمان بینوایان ساخته شده است که شمارش آنها از کنترل خارج شده است. از مهم‌ترین آنها می‌توان از  فیلم موزیکال درام انگلیسی با تهیه کنندگی کمپانی ورکینگ تایتل و یونیورسال استودیوز نام برد.

در این فیلم موزیکال هیو جکمن، راسل کرو، ان هاتاوای، سمنتا بارکس، آماندا سایفرد و ادی ردمین بازی می‌کنند که در سال ۲۰۱۳، این فیلم در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین کارگردانی هنری، بهترین گریم، بهترین طراحی لباس، بهترین ترانهٔ غیر اقتباسی و بهترین ترکیب صدا نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شد و در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین گریم و بهترین ترکیب صدا موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

اما در سال ۱۹۸۰ تئاتر بینوایان به کارگردانی روبر حسین و آهنگسازی کلود میشل شونبرگ در پاریس به روی صحنه رفت. این تئاتر از موفق‌ترین تئاترهای موزیکال تاریخ شد. بعد از آن و تا به امروز تئاتر بینوایان در کشورهای مختلف و با زبان‌های متفاوت بر روی صحنه رفته است.


مقالات بیشتر:
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
۷۳ دیدگاه
 1. سهراب

  ۲۵۰ پول بدیم برای یه تئاتر؟!

  1. نازنین

   قسمت جلو اش گرونه…. اون عقب ها ارزون تره خب..

  2. منصور

   نوشته ۲۰۰ حداکثر اش هست نه ۲۵۰

 2. شراره

  برای دیدن این تئاتر لحظه شماری میکنم

 3. فرشاد

  تئاتر الیور تویست که خیلی خوب بود اینم باید خوب باشه… هرچند قیمت اش گرون هست ولی خب بقیه تئاتر ها هم ارزون نیستند الان تئاتر می سی سی پی هم همین قیمت هست تازه ستاره های کمتری داره نسبت به بینوایان

  1. داریوش

   تئاتر می سی سی پی کجا این مسخره بازی ها کجا ….

   1. زهرا ابراهیمی

    دیدی مگه میگی مسخره بازی؟
    فقط زود قضاوت کردن رو یا گرفتیم!

   2. علیرضا

    تئاتر بینوایان یکی از پر ستاره ترین تئاتر های ایران هست باید هم گرون قیمت باشه …

   3. محسن

    این چه حرفیه میزنی !!!!

 4. سپند غلام زاده

  ینی یه خانواده چهار نفره بخواد بره این تئاتر بینوایان رو ببینه باید یک. ملیون پول بده!… من دیگ حرفی ندارم

  1. علی

   حالا لازم نیست حتما اون جلو بشینند که …یکم برن عقب تر…بعدم در سال این همه هزینه سینما و فست فود و مسافرت میکنند برای دو ساعت تماشای هنر این هزینه زیاده؟

 5. سیما

  باید جالب باشه این تئاتر

 6. farzad

  به خاطر حرف زشتی که اشکان خطیبی رد اصلا به تماشای دیدن این تئاتر نمیرم … واقعا متاسفم برای این هنرمندا …..و اینکه آیا هرکسی که پول داره میتونه هنر رو تماشا کنه؟

  1. تحریریه وینوک

   جوابیه اشکان خطیبی رو تو مقاله بخونید

 7. رها

  یعنی تو سالنی که ۲۰۰۰ هزار نفر گنجایش داره چه جوری میشه تئاتر دید؟ اون سالن واسه کنسرت نه تئاتر

 8. فرهاد رستمی

  میگه بلیز ۵۰ تومنم هست.. تو گوشی ک نمیخوایم ببینیم!

 9. کاظم جلالی

  بینوایان رمان واقعا زیبایی…. چه خوب که تئاتر اش هم ساختن…

 10. محسن نمازی

  جالبه… همش هم فروش رفت تو پیش فروش!

  1. تحریریه وینوک

   درسته ولی باز هم پیش فروش گذاشتن و احتمال تمدید هم هست

 11. مینا

  الیور تویست اش که خیلی کودکانه بود ..

 12. مهدی

  چند ماه اکران هست این تئاتر؟

  1. تحریریه

   فعلا تا برنامه اینه که تا اواسط آذر اجرا داشته باشن به ولی به احتمال زیاد مثل اولیور توییست تمدید میشه

 13. کاظم منصوری

  معنی اون حرف اشکان خطیبی دقیقا مصداق این هست که این تئاتر برای نوکیسه هاست
  وگرنه این همه تئاتر خوب در حال اکران هست …چرا خود شما درباره اون ها یه مقاله نذاشتید؟

  1. تحریریه وینوک

   استقبال مردمی از دیدن این تئاتر خیلی بیشتر بود برای همین درباره این تئاتر مقاله گذاشته شد ولی چشم راجع به تئاترهای دیگر هم مقاله منتشر خواهیم کرد

   1. مهتا

    خب درباره تئاتر های دیگ هم بنویسید که از اوناهم استقبال بشه…
    صرفا دنبال بازدید کننده نباشید

    1. تحریریه وینوک

     چشم حتما.

   2. سپیده احمدی پور

    امیدوارم مقاله های تئاتر های دیگ هم رو هم بذارید… چون فقط بینوایان رو گذاشتیده اصن تئاتر نبود… ینی اصن هنر نبود…
    این همه تئاتر خوب همزمان با بینوایان در حال کران بود و هست از تن شوری که تئاار مستقل هست و هیچ رسانه ای برای تبلیغ نداره گرفته تا تئاتر خانه برنارد آلبا یا تئاتر شاه لیر

    امیدارم تایید کنید نظرم رو

    1. تحریریه وینوک

     حتما درباره دیگر تئاترها هم مقاله گذاشته میشه. بخش مستقل برای وینوک بسیار اهمیت داره و در بخش معرفی فیلم‌ها ما مقالاتی درباره فیلم‌های هنر و تجربه گذاشتیم. درباره تئاتر نیز حتما درباره دیگر تئاترها مقاله می گذاریم.

   3. ندا

    استقبال نبود انقدر تبلیغات کرده بودند که طبیعیه دیده بشن.

 14. فریماه نظری

  بلیط‌هاشو نمیشه خرید که تا سایت باز میشه کلی از ردیف جلو که فروش رفته بعدم بقیه جاها سریع تموم میشه

  1. شهرام

   صب کن اخرش بخر….بالاخره گیر میاد…اولشه مردم هولن

 15. bahram

  رمان بینوایان ، بیش از حد انتظار، طرفدار یافت و واکنش‌های انتقادیِ متنوع، که اکثراً منفی بودند بر رمان وارد شد. از لحاظ تجاری، این اثر یک موفقیت بزرگ در سطح جهان بود بطوریکه حتی در کشورهای انگلیسی زبان، این رمان معمولاً با عنوان اصلیِ فرانسویِ خود نام برده می‌شود.

 16. سیما

  هنوز تئاتر اکران نشده یه سری ها دارن میگن مسخره بازی عه

 17. نرگس اصولی

  ای کاش جواب و. پستی که آقای خطیبی در رابطه با اون کامنت دادن رو هم منتشر کنید (در پست بعدی شون به طور کامل توضیح دادن)

  1. تحریریه وینوک

   در مقاله گذاشته شد دوست عزیز

 18. علی

  کارای تئاتر پارسایی فوق العادست …هرقیمتی این تئاتر باشه من میرم ببینم

 19. زهرا حسینی

  بلیط تئاتر اش میگن ۱۸۰ تومنه نه دویست تومن

  1. حسین آذری

   به نظرم روی هنر نمیشه قیمت گذاشت

 20. زینب

  تئاتر بینوایان دقیقا از چه تاریخی اکران میشه ؟ درباره تاریخ اکران هم بنویسید

  1. تحریریه

   تئاتر بینوایان از ۲۰ آبان اکران میشه

 21. شقایق

  تئاترهایی که تمام بازیگرای بزرگ رو داره همیشه مورد توجه بوده الیور توییست هم همین حالت رو داشت.

  1. تحریریه وینوک

   درسته مردم دوست دارند بازیگران مشهور رو در قالب یک تئاتر در کنار هم ببینند

 22. فهیمه راستی

  در شرایطی خیلی از مردم شرایط بدی دارن ، نمی فهمم مسابقه گذاشتن برای خرید بلیط اینجور تئاترهای گرون قیمت رو. آدمهایی که واقعا اهل تئاتر هستن و صرفا برای خودنمایی سالن های نمایش رو پر نمی کنن تو این شرایط و با این قیمت ها هرگز پا به سالن های نمایش نمی‌ذارن.

 23. سجاد

  البته این ک یک ماه و نیم جلوتر پیش فروش کردن هم زیاد خوب نیس این همه پول بدی حداقل هر کس با یه پارتنر میاد چهارصد پول بلیط بدی بعد یک ماه بعد چمیدونی یه چیزی بشه نری کنسلی هم ک نداره هیچی به هیچی باز یک هفته جلوتر منطقیه. یا دل بزنی به دریا بخری یا بیخیال شی

  1. حسین علیزاده

   خب وقتی یه ماه زودتر خریدی برنامه ات رو تنظیم کن که بری دیگ….وگرنه اگر قرار بر کار فورس باشه که ممکنه هرموقع پیش بیاد!

 24. هادی کبیری

  مطلب خیلی جتمع و مفیدی بود….عالی بود

  1. تحریریه وینوک

   تشکر

 25. فرشید حسین پور

  چه تضادی..تئاتر بینوایان اما با قیمتی نجومی…….

 26. علی

  ما شهرستانی ها که نمیتونیم بیایم شما تهرانی ها برید حالش رو ببرید…جای ما هم خالی کنید..امیدوارم این برنامه ها در بقیه کشور هم اجرا بشه …ایران فقط تهران نیست ….به شخصه رمان بینوایان رو خیلی دوست داشتم باید تئاتر اش هم جالب باشه ….البته نمونه های از تئاتر بینوایان در حد کوچیک قبلا دیده بودم ولی با این حجم کار خب خیلی فرق داره

  1. تحریریه وینوک

   امیدورام خیلی زود تو ایران تور برای تئاترهای بزرگ برگزار بشه

 27. فرهاد نجفی

  در «بینوایان» هم بلیط‌های ارزان قیمت وجود دارد. اگر تماشاگری با ۴۰ هزار تومان به تماشای نمایشی در تئاتر ایرانشهر می‌نشیند، با ۱۵ هزار تومان بیشتر در سالن رویال هال به تماشای «بینوایان» بنشیند، مرفه بی‌درد می‌شود؟
  واقعا حرف درستی زد ….دمش گرم..لایک داشت

 28. زهرا کریمی

  مردمی که سراغ چنین تئاترهایی میرن فقط گول سلبریتی‌هاشو میخورن وگرنه تئاترهای بسیار بهتر از بینوایان هست که اینجوری براش سر و دست شکسته نمیشه. خیلی وقت‌ها هم حاشیه‌های درست شده چه برای فیلم و چه برای تئاتر باعث فروش بیشتر اون میشه

  1. بی ادعا

   تئاتر برای اونایی که هنر رو میفهمن …و قطعا اونایی که هنر رو میفهمن سراغ همون تداتر ها میرن به نظر من همون بهتر که فقط اونایی که هنر رو درک میکنند برن سراغ اون تئاتر ها وگرنه مردم عادی که مثلا میرن فیلم رو برای ستاره هاش میبینن برن اون تئاتر هارو ببیند اصن نمیفهمن فقط میگن بد بود…

 29. فرید

  حالا مگه بلیط گیر میاد!

 30. مهسا

  کلى از مردم خواهش کردین که به تماشاى تئاتر برن و حالا مردم بیشتر به تماشاى تئاتر رو آوردن و این باعث شده که بیشتر بازیگرا یه بیزینس جدید شروع کنن ، فقط با این کار مردم رو دوباره میفرستین سمت سینما تعجب هم نداره چون در ایران هر چیزى که طرفدار پیدا میکنه ارزش مالیش بى دلیل بالا میره ربطى هم نداره هنر باشه یا شیر خشک یا هر چیز دیگه

  1. سمیه

   عالی بود….

 31. سحر

  واقعا ارزش وقت گذاشتن ندلشت،تنها کسی که خوب کار کرد دولتشاهی بود وگرنه کار بقیه شون ضعیفتر از کارهای سینماشون بود
  پشیمونم که وقت گذاشتم برای یک همچین تئاتری،خوبه گروه کر داشت وگرنه همون اولش بلند میشم

  1. تحریریه وینوک

   ممنون از اینکه نظرتون رو بابت تئاتر با ما درمیون گذاشتید

  2. امیر علایی

   سلام
   دقیقا نظر بنده با ایشان یکیست ، یکی از ضعیف ترین کار هایی بود که دیدم .
   به نظر باید در یک محیط کوچک انجام شود تا بتوان عکس العمل بازیگران را از نزدیک دید . واقعا در بعضی از نقاط سالن اصلا نمیشد نمایش را دید چرا باید برای این نقاط بلیط فروخت.

 32. شقایق منصوری

  گروه موسیقی و کر عالی بود ولی اصلا دیالوگ ها مفهوم نبود!!!!!!!!

  1. محمود رحیمی

   دقیقا..اصلا معلوم نبود چی میگن ..کیفیت صدا خیلی بد بود….

 33. امیر علایی

  واقعا حیف وقتی که برای دیدن این تاتر گذاشتم .
  دیالوگ ها نا مفهوم ، صدا افتضاح ، در بعضی از نقاط امکان دیدن نبود .
  چند وقت پیش تاتری از سرکار خانم گلاب آدینه دیدم باید بگم با وجود تعداد کمی هنر پرداز فوق العاده بود .

 34. فرهنگی

  خجالت بکشید این قدر مایه های داخلی داریم شما برای ارتقاء فرهنگ فرانسه تلاش می کنید؟

 35. نوروزی

  واقعا براتون متاسفم که اینقدر بیرحمانه دارید راجع به هنر قضاوت میکنید…هنر چیزیه که درک میخواد‌‌‌…فهم میخواد…شعور میخواد…اگه قابلیت درکشو ندارید پس چه بهتر که دنبالش نکنید. شمایی که معترضی.‌.. شمایی که میگی چرا قیمتش بالاس…چطور وقتی دازی پول کافی شاپتو حساب میکنی قیمتش نجومی میشه میگی فدا سرم حالا که پای هنروفرهنگ اومده وسط داری خودتو میکشی…تو ایران هنر جاش اون پایین پاییناس با این وضع فرهنگ مردم

 36. م.ع

  ایده بینوایان اصلا به درد تئاتر موزیکال نمیخواد و واقعا به جاهایی از تئاتر احساس خستگی کردم

 37. مهدی

  واقعا چرت بود… یه مشت بازیگر رو ریخته بودن فقط برای گیشه و فروش بلیط…. گند زده بودن به داستان بینوایان….
  این تئاتر فقط برای گیشه بود
  اگر میخواین تئاتر خوب ببینید برید خانه برناد آلبا، می سی سی پی

 38. نمای شیشه ای

  خیلی به این تاتر انتقاد شده به نظرتون ارزش دیدن رو داره؟

  1. تحریریه

   تماشای تئاتر کاملا سلیقه‌ای است اگر علاقه‌ای به داستان بینوایان و تئاتر موزیکال دارید می‌تونید حداقل امتحان کنید.

 39. سمانه

  حیف پول.. واقعا چرت بود… ای کاش تو مقاله میزدیم چرته هزینه نمی‌کردیم

  1. تحریریه

   اتفاقا افرادی هم بودند که از تئاتر خوششان آمده بود. ولی خب خیلی سلیقه‌ای هستش این نوع تئاترها

 40. sepehr

  آششششششششششششغااااااااااااااااااااااااااااال بود

 41. میثم ابریشمی زاده

  موافقم
  کاملا اشغال و به درد نخور بود این تئاتر
  اصلا تئاتر نبود..مسخره بازی بود

 42. رویا.م

  چطور میشه که یه نفر وسط یه تئاتر موزیکال خوابش ببره؟! بنده خوابم برد و باید گفت که تئاتر بسیار ضعیفی بود

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.