معرفی سریال رقص روی شیشه با بازی بهرام رادان ومهتاب کرامتی

سریال رقص روی شیشه یکی از آثار مخاطب پسند شبکه خانگی قلمداد شده که در آن بسیاری از بازیگران مطرح و برجسته دیده می‌شود. با آنکه سریال رقص روی شیشه از گزند حواشی دور نمانده اما همچنان بر صدر فروش سریال‌های نمایش خانگی قرار گرفته است.

معرفی سریال رقص روی شیشه

اخیرا شبکه خانگی بستری انحصاری برای عرضه سریال‌ها و فیلم‌ها شده است که طبیعتا فراهم آوردن چنین بستری در تلویزیون و سینما چندان میسر نیست.

اگر نگاه مختصری به فهرست سریال‌ها و فیلم‌های عرضه شده در شبکه خانگی بیاندازید، متوجه رنگ و لعاب بیشتر و گاها در برخی موارد کیفیت بالاتر آن‌ها خواهید شد.

هم اکنون شبکه خانگی سرای چند سریال مخاطب پسند و فیلم‌های روانه شده از سینما و محصول این شبکه نیز قلمداد شده است. در میان لیست طویل سریال‌های به نمایش درآمده در شبکه خانگی سریال رقص روی شیشه یکی از سریال‌های موفق اخیر به شمار می‌رود.

در حالی که پیش‌تر بسیاری از مخاطبان شبکه خانگی دنباله رو قصه نمایش ملودرام عاشقانه بودند، فصل اول این سریال به اتمام رسید و فرصت را در اختیار نمایش سریال‌های محتوادار دیگری نظیر ممنوعه و رقص روی شیشه قرار داد.

سریال رقص روی شیشه که پس از سریال ممنوعه تولید و عرضه شد از باکیفیت‌ترین سریال‌های مخاطب پسند شبکه خانگی محسوب شده است که هر هفته نگاه مخاطبان را به خود معطوف می‌کند.

موضوع سریال رقص روی شیشه

رقص روی شیشه غنی از فضاهای مجلل و صحنه‌های لوکس است. تجملات خانه‌ها و لوکیشن‌ها به قدری صحنه سازی شده که مسئولین و برخی مخاطبان را به انتقاد واداشته است. با این حال، روایت اجتماعی و عاشقانه سریال رقص روی شیشه بی‌تردید مشابه رمان‌هاست.

در خلاصه سریال آمده: رعنا و یغما زندگی عاشقانه‌ای دارند اما طولی نمی‌کشد که رازها و پنهان‌کاری‌هایشان اوضاع را تغییر می‌دهد.

شباهت مستدل به سریال عاشقانه

سریال رقص روی شیشه با عرضه به هنگام توانست کمبود ملودرام عاشقانه را جبران کند و نگاه مخاطبان آن سریال را مجذوب روایت زرق و برق دار خود نیز سازد. سریال رقص روی شیشه با کمترین شباهت به ملودرام ِمنوچهر هادی از لحاظ روایت اجتماعی و عاشقانه باز هم تداعی‌گر لوگو، رنگ و لعاب و استانداردهای کیفی آن سریال است.

این شباهت مستدل که به طرز هوشمندانه‌ای پردازش شده، اثری با چیدمان درست حاصل زحمات مهدی گلستانه، تهیه کننده سریال عاشقانه می‌باشد.

مهدی گلستانه، کارگردان و تهیه کننده سینمای ایران، طی سالیان گذشته حضور خود را در آثاری برجسته همانند کیف انگلیسی، زهر عسل، شیخ بهایی، اغما و فاکتور هشت به اثبات رسانید و سپس در تعدادی آثار متوالی اعم از نقطه کور، نازنین و دردسر بزرگ به عنوان کارگردان و تهیه کننده حضور یافت.

بنابراین، با مختصر نگاه می‌توان پیش بینی نمود که سریال رقص روی شیشه یک محصول نمایش خانگی ِ خام نیست و حاصل تجارب سالیان سال فعالیت گلستانه به شمار رفته که در کنار تیم فعال و فرهیخته پازل را تکمیل کرده است.

بازیگران سریال رقص روی شیشه

طرح سریال رقص روی شیشه بر اساس ایده ابوالفضل کاهانی فرم گرفته و این ایده به قلم طلا معتضدی نگارش یافته است. طلا معتضدی، خواهر نگین معتضدی بازیگر، در کارنامه خود صاحب مجموعه‌ای از ۱۳ اثر تلویزیونی و ۳ اثر سینمایی است و در کنار این‌ها به نوشتن رمان نیز مشغولیت دارد. بنابراین، می‌توان گفت روایت سریال رقص روی شیشه اثری پرداخته و پخته است.

در کنار عوامل پشت صحنه، فهرست بازیگران مطرح سینما و تلویزیون ایران به شدت چشمگیر است. سریال رقص روی شیشه اثری پربازیگر شمرده شده که در میان آن‌ها اسامی آشنا همچون بهرام رادان، مهتاب کرامتی، امیر آقایی، مهرداد صدیقیان، بیتا فرهی و اکبر زنجان پور دیده می‌شود اما با این حال و در هر قسمت از سریال شاهد حضور بازیگران دیگری هستیم که حضورشان برای پیگیری سریال از سوی مخاطب به قدر کافی قابل اعتماد می‌باشد.

از سایر بازیگران باید به میترا حجار، حامد کمیلی، هدی زین العابدین، ستاره اسکندری، سحر قریشی و ترلان پروانه اشاره نمود.

حواشی سریال رقص روی شیشه

 هر سریال روانه شده به شبکه خانگی قطعا با وجود کمترین میزان محدودیت‌ها و سانسورها باز هم از جنجال حواشی به دور نیست. رقص روی شیشه از جمله آثاری است که با در نظر گرفتن سلایق مخاطب قصد داشت برای نخستین بار با قطعه “سفارشی” یاس، رپر مطرح ایرانی روانه شود اما طولی نکشید که با وجود موافقت اولیه مسئولان مربوطه این قطعه از تیتراژ سریال حذف شد.

با این حال، سریال رقص روی شیشه از سانسورها بستری برای عبور از محدودیت‌ها و همچنین رشد ایده‌های نو فراهم نمود و آن حضور بیست و شش خواننده مطرح ایرانی برای اجرای تیتراژ هر قسمت می‌باشد.

این ایده تمام عیار جزء جذابیت‌های این اثر به شمار رفته و تا به حال حضور بسیاری از خواننده‌های مردمی نظیر رضا صادقی، بابک جهانبخش، مهدی مقدم، مهدی یغمایی، محمد علیزاده، هوروش بند، فرزاد فرزین و… قطعی شده است.

قابل ذکر است، فرزاد فرزین در کنار خوانندگی قطعه‌ای برای تیتراژ سریال رقص روی شیشه قصد دارد به مثابه سریال “عاشقانه” به بازیگری در نقش کوتاهی نیز بپردازد.

جدا از تمام نقاط قوت، این اثر با نابهنگام‌ترین اتفاق ممکن مواجه شد و آن از دست رفتن سعید کنگرانی، هنرمندی عزیز بود. کنگرانی که بعد از ۱۴ سال قرار بود نخستین حضور خود را پس از فیلم سینمایی “ازدواج به سبک ایرانی” در سریال رقص روی شیشه به نمایش بگذارد، فوت کرد و مخاطبان را چشم انتظار گذاشت.


مقالات بیشتر:

فیلم کاتیوشا؛ رستگاری در نود منهای یک دقیقه

نگاهی به فیلم سینمایی خفگی اثر فریدون جیرانی

درباره فیلم متری شیش و نیم دومین فیلم سعید روستایی

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.