مواقعی که در سریال سیمپسون آینده پیش بینی شده است

سیمپسون‌ها همانطور که طولانی‌ترین نمایش تلویزیونی آمریکایی است، پدیده فرهنگی نیز به شمار می‌آید. در طول سال‌ها معنای نسلی بوده و سبب خنده غیرقابل کنترل خانواده‌ها در سرتاسر کشور شده است.

با دارا بودن متن هوشمندانه و نگاه اجتماعی، جای تعجب نیست که این سریال برای مدت طولانی پخش شود. با این حال، در طول در این مدت سیمپسون‌ها همچنین در پیش بینی آینده نیز دقیق بوده‌اند. از تکنولوژی تا ترندها، پیش‌بینی‌هایی هستند که نشان از دقیق بودن دارند که ممکن است شما را به این فکر وادارد که در اتاق نویسنده‌ها گوی کریستالی پیشگویی وجود دارد.

حتما می‌پرسید چگونه پیش‌بینی‌ها به حقیقت می‌پیوندند؟ شما باید خودتان آنها را ببینید. در این مقاله مواقعی که در سریال سیمپسون عنوان می‌شود که آینده در آن پیش بینی شده است.

نقص ماشین‌های رأی 

در فصل ۲۰، قسمت ۴، هومر برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری و زمانی که از دستگاه رای گیری الکترونیکی استفاده می‌کرد، سعی کرد به باراک اوباما رأی دهد، اما رأی او به جان مک کین تغییر پیدا می‌کرد. چهار سال بعد این اتفاق رخ داد و ماشین‌های رای‌گیری پنسیلوانیا پس از آنکه رای باراک اوباما را به میت رامنی تغییر می‌دادند جمع آوری شدند.

شبیه ساز باغبانی

در سال ۱۹۸۸ و در قسمت “بارت کارنی”، کودکان از بازی شبیه سازی باغبانی حتی زمانی که آنها واقعا این کار در خانه انجام نمی‌دادند خوشحال بودند. چند دهه بعد زمانی که میلیون‌ها نوجوان از دیدن بازی “Farmville” غافلگیر شدند، این بازی تبدیل به واقعیت شد.

ساعت‌های هوشمند

وقتی لیزا در آینده ازدواج می‌کند، شوهرش در سال ۱۹۹۵ ساعت هوشمند دارد که می‌تواند از آن به عنوان تلفن استفاده کند. البته که با حرکت به جلو می‌بینیم که امروزه این محصول وجود دارد.

کودک مترجم

در سال ۱۹۹۲، نابرادری هومر تلاش می‌کند تا یک مترجم کودک اختراع کند. باور کنید یا نکنید، در سال ۲۰۰۹ اپلیکیشن مترجم گریه کودک به بازارها آمد.

بیشتر بخوانید: هدف از صحنه‌ نشستن رو مبل در سیمپسون‌ها چیست؟

گوش پوش همبرگری 

پیش بینی آینده در سریال سیمپسون

پروفسور فینک در سال ۱۹۹۸ گوش پوش همبرگری را اختراع کرد. حتما با خودتان فکر می‌کنید مگر می‌شود یک نفر با عقل سلیم همچین چیزی اختراع کند، اما این اتفاق افتاد.

حمله ببر زیگفرید و روی 

در سال ۱۹۹۳ قسمت “$pringfield”، گونتر و ارنست، که تقلیدی از زیگفرید و روی هستند، توسط ببر سفید خود به طرز وحشیانه‌ای صدمه می‌بینند. ده سال بعد، ببر سفید رنگ زیگفرید و روی، مونتکور، روی را از گردن بر روی صحنه می‌کشد و به شدت او را زخمی می‌کند.

کتابداران رباتیک

در قسمت “عروسی لیزا”، کتابدار کالج لیزا روباتی به شکل انسان است. در سال ۲۰۱۱، در کتابخانه مدرن تازه تاسیس در دانشگاه شیکاگو، روبات کتاب را از مشتریان دریافت می‌کند.

رسوایی جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا

در فیلم سیمپسون‌ها، سیمپسون‌ها تصمیم به فرار از قرنطینه می‌گیرند اما مارگ هشدار می‌دهد که ممکن است کسی بشنود. در همین جا تصویر قطع می‌شود و بعد با تصویر ساختمانی با کلمات مشابه به آژانس امنیت ملی خاتمه می‌یابد. اما با نگاهی به امروز می‌بینیم که این آژانس در مورد بیشتر مردم جاسوسی کرده است.

رسوایی گوشت اسب

سال ۱۹۹۴ در یکی از قسمت‌ها، خانم Doris برای ناهار اسپرینگفیلدی و دادن آن به بچه خود تصمیم گرفت تا در بشکه‌ای از گوشت اسب شیرجه بزند. در سال ۲۰۱۳، DNA گوشت اسب در خوراک یخ زده Bird’s Eye و خوراک Taco Bell یافت شد.

FaceTime

در قسمت “عروسی لیزا”، لیزا از طریق تماس ویدئویی به مارج می‌گوید که نامزد کرده است. در این صحنه پیش بینی شد که در آینده تماس‌های ویدئویی از طریق FaceTime و Skype برقرار می‌شود.

بدهی یونان 

هومر در قسمت “Politically Inept, with Homer Simpson,”، در فاکس نیوز و برنامه پارودی ظاهر می‌شود و در عنوان برنامه خوانده می‌شود، “اروپا یونان را بر روی eBay قرار می‌دهد.” چند سال بعد، این پیش بینی کاملا درست از کار درآمد.

اجرای نیمه وقت لیدی گاگا

سیمپسونس در سال ۲۰۱۲ در قسمت “Lady Goes Gaga” پیش بینی کرد Lady Gaga نمایش نیمه وقت Super Bowl را با جسارت و با پوشیدن چکمه‌های بلند بالای زانو اجرا می‌کند. آنها همه چیز رادرست حدس زدند غیر از لباسی که لیدی گاگا پوشیده بود و آن هم پوشیدن لباس زیر و روی آن لباس آتش نشان‌ها بود.

درخت لیمو به سرقت رفته

در سال ۱۹۹۵ قسمت “درخت لیمو تروی”، شلبیویل درخت لیمویی را می‌دزد و کودکان اسپرینگفیلد علیه آنها جنگ می‌کنند. آیا واقعا کسی یک درخت لیمو را در زندگی واقعی دزدیده است؟ بله در سال ۲۰۱۳، یک درخت لیمو در هوستون، تگزاس به سرقت رفته است.

درست کار نکردن تصحیح کننده کلمات

سیمپسون‌ها با اظهار نظری از اپل نیوتون، سرخوردگی خود را از درست کار نکردن تصحیح کننده کلمات بر روی موبایل نشان می‌دهند. آنها بر روی موبایل خود نوشتند “Beat Up Martin”  اما گوشی آن را “Eat Up Martha” تفسیر کرده است.

شیوع ابولا

در قسمت “Sax Lisa”، مارج تلاش می‌کند یک کتاب را به اسم “Curious George and the Ebola Virus” بخواند. در سال ۲۰۱۴، شیوع ابولا در غرب آفریقا رخ داد. اتفاقی بود؟ شاید، اما با دقت سیمپسون‌ها، ممکن است.

سرقت روغن برای پول

هومر و بارت در قسمت “Sparse of the Dance” سعی می‌کنند روغن را از Springfield Elementary سرقت کنند و آن را به فروش برسانند. در سال ۲۰۱۱، روغنی به ارزش ۲۰۰۰ دلار از شرکت Bobby Tesslers St.Louis Wings در راک هیل، میزوری ربوده شد.

گوجه فرنگی جهش یافته

وقتی هومر مزرعه‌ای در سال ۱۹۹۹ و در قسمت “E-I-E-I Annoyed Grunt,” گرفت، گوجه فرنگی جهش یافته را با مخلوط کردن گوجه با تنباکو تولید کرد. در سال ۲۰۱۳، گوجه فرنگی جهش یافته در نزدیکی یک نیروگاه هسته ای در ژاپن دیده می‌شود.

ذره خدا

هومر در قسمت “Wizards of Evergreen Terrace”، که در سال ۱۹۹۸ پخش شد، تصمیم می‌گیرد که به یک مخترع تبدیل شود و یک معادله را روی تخته سیاه بنویسد. دکتر سیمون سینگ فیزیکدان، معادله ای را که هومر نوشت را بیان کرد که در آن حجم بوزون هیگز، که همچنین به نام ذره خدا شناخته می‌شود پیش بینی شده است.

واکنش Ringo Star به طرفدارانش 

در قسمت “Brush with Greatness”، سیمپسون‌ها صحنه‌هایی با رینگو استار دارند که در آن نشان می‌دهد که این هنرمند جواب نامه‌های طرفدارانش را می‌دهد، حتی اگر بیست سال طول بکشد. در زندگی واقعی، دو زن در انگلیس پنجاه سال بعد از یک ایمیل به پل مککارتنی، جواب آن را از او دریافت کردند.

رسوایی فساد مالی فیفا

در قسمت “شما مجبور نیستید مانند یک داور زندگی کنید”، هومر برای کمک به اداره جام جهانی برای جبران فساد در سراسر سازمان انتخاب شد. این نمایش در سال ۲۰۱۴، درست سه ماه قبل از جام جهانی و رسوایی عظیم همراه آن به وقوع پیوست.

Guitar Hero

سابقا Guitar Hero بازی محبوب بود اما در حال حاضر منقرض شده که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد، اما در سال ۲۰۰۲، مایک جگر هومر در سیمپسون‌ها با ژاکت که در پشت آن Guitar Hero نوشته شده معرفی شد.

جایزه نوبل

در قسمت “Elementary School Musical”، میلومسون Bengt R. Holmström استاد اقتصاد MIT را برنده جایزه نوبل کرد. بعدها، Holmström، در واقع برنده این جایزه شد.

توپ مخرب

در فصل ۶ قسمت ۵، هومر تصمیم به پرواز با توپ مخرب می‌گیرد. چند سال بعد، در سال ۲۰۱۳، مایلی سایروس هم همین کار را کرد. سیمپسون ها به ما هشدار دادند ما باید آن را ببینیم.

ماهی سه چشم

Blinky ماهی سه چشم در سیمپسون‌ها عملا از زمان حضور در معرض سطوح بالای ضایعات هسته‌ای در نیروگاه برق اسپرینگفیلد شنیع است. با حال حال، سالها بعد در آرژانتین، یک ماهیگیر در نزدیکی نیروگاه محلی تامین برق ماهی سه چشم صید می‌کند.

ریاست جمهوری دونالد ترامپ

سیمپسون‌ها شانزده سال قبل از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده شود، قسمت «Bart to the Future» را روی آنتن داشتند که در آن لیزا سیمپسون نخستین رئیس جمهور زن بود و باید برنامه بودجه را با رئیس جمهور سابق ترامپ تنظیم کند. البته، در آن زمان خنده دار بود، اما در حال حاضر، نه خیلی.

منبع: list25

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.