حقایقی جالب درباره کارتون تام و جری که نمی دانستید

تام و جری نیازی به مقدمه ندارد. سریالی احساسی و پرشور است و شخصیت‌های این کارتون قلب میلیون‌ها کودک و همچنین بزرگسال را تسخیر کرده است.

من از لحاظ احساسی به این کارتون وابسته هستم، زیرا دوران کودکی با این کارتون بوده است. پخش این کارتون از سال ۱۹۴۰ شروع و تا سال ۱۹۵۸ ادامه داشت و پس از آن چندین نمونه دیگر از آن ساخته شد.

آیا می‌دانید حقایق خارق العاده‌ای در مورد این چیزی که بیش از یک کارتون است وجود دارد؟ همراه وینوک باشید تا آنها را بررسی کنیم.

کارتون تام و جری

۱- این کارتون برنده اسکار شده است

حتی تام کروز و رابرت داونی هنوز برنده اسکار نشده‌اند، اما تام و جری به این موفقیت دست پیدا کرده است. نسخه اصلی این کارتون به تهیه کنندگی هانا و باربارا برنده اسکار شده است.

در طول این مدت، آنها موفق به کسب هفت جایزه آکادمی در دسته انیمیشن شدند و به عنوان بزرگترین سازنده انیمیشن زمان تبدیل شده‌اند و کارتون‌های آنها توسط کودکان (و بیشتر بزرگسالان) در در سراسر جهان مشاهده می‌شود.

بیشتر بخوانید: مواقعی که در سریال سیمپسون آینده به درستی پیش بینی شده است

۲- مرد واقعی پشت نام‌های تام و جری

مردی که شخصیت‌های گربه و موشرا نامگذاری کرد انیمیشن سازی به نام جان کار بود. او در واقع در رقابت نامگذاری شخصیت‌های کارتون برای پیشنهاد نام‌های تام و جری برنده شد و۵۰ دلار به دست آورد. البته امیدواریم که جایزه خود را عاقلانه صرف کرده باشد.

نام‌های پیشنهادی در ابتدا برای سازندگان کارتون خوشایند نبود، اما اکنون اینطور نیست که نام آنها به یک برند تبدیل شده است. جان کار همچنین انیماتور کارتون یوگی خرس و The Flintstones بوده است.

۳- شخصیت‌های تام و جری

ویلیام هانا و جوزف باربرا موفقیت آمیزترین گروه در انیمیشن را تشکیل دادند. اما این دو نفر به شهرت و موفقیت اکتفا نکردند و استودیوی خود را بنا کردند که در آن Scooby-doo، Flintstones، Smurfs، Top-cat و دیگر کارتون‌های فراوان خود را ساختند. عقیده دارم من و همه ما دوران کودکی‌مان را به آنها مدیون هستیم. 

۴- نه چندان خاموش

کارتون تام و جری

مردم می‌گویند که تام و جری هر دو شخصیت خاموشی هستند، اما همه ما می‌دانیم که آنها خطوطی از خط‌هایی که در دهه ما اتفاق افتاده است را، ادا می‌کنند. قسمتی را که جری باعث انفجار بزرگی می‌شود را بخاطر آورید. تام از بقایای آتش بیرون می‌آید و اعلام می‌کند “آیا شما آن را باور نمی‌کنید؟”

آیا شما در صدای تام آن را حس کردید؟ من که تعبیرم از صدای تام این بود.

۵- تام و جری بهترین دوست برای همیشه

آیا می‌توانید تصور کنید تام و جری بهترین دوست برای همیشه هستند؟ این اتفاق برای اولین بار در سال ۱۹۷۵ اتفاق افتاد که جایی که تام و جری با هم دوست شدند.

از آن به بعد، در بسیاری از قسمت‌ها هر دوی آنها نشان دادند که برای ایستادگی در مقابل بیگانگان اتحادی همانند خواهر و برادر با هم دارند. علاوه بر این، در قسمت‌های دیگر، آنها مانند دو دوست خوب به سراسر جهان سفر کردند، در رقابت‌های ورزشی شرکت کردند و معما را حل کردند.

اما تقریبا در اکثریت قسمتها آنها به طور معمول دوستی را کنار گذاشته و دیر یا زود رقابت خود را با ترفندهای کثیف و حیله‌های خود از سر می‌گیرند.

۶- جاسپر و جینکس

در تست اولیه این کارتون، در سال ۱۹۴۰، تام در واقع به نام جاسپر و جری به عنوان جینکس نامگذاری شدند. اما چون ما نمی‌توانیم نام دیگری برای آنها بجز تام و جری تصور کنیم این دو اسم وحشتناک به نظر می‌آیند . در واقع این دو اسم برای ما غیر قابل تصور است.

۷- مخالفت‌‌ها

کارتون تام و جری

تمام پروژه‌های معروف با مخالفت‌هایی همراه است، پس این پروژه نیز از این موضوع مستثنا نیست. تام و جری دارای کلیشه‌های نژادی مانند چهره‌های نفرت انگیز با لب‌های بزرگ و قدهای کوتاه همانند سیاه پوستان و یا خدمتکاران سیاه پوست است که با لهجه معمولی سیاه پوستان صحبت می‌کنند.

با این حال، این قسمت‌ها بعدا سانسور شدند و صدای این شخصیت‌ها دوبله شدند. بحث‌های دیگر عبارتند از: نشان دادن خشونت، زرق و برق سیگار و طغیانگرایی می‌باشد. آیا می توانید طغیانگرایی را به یاد آورید؟

بیشتر بخوانید: حقایقی جالب برای عاشقان سریال فرندز

۸- نمونه بازسازی شده از تام و جری

نمونه دیگری از مجموعه تام و جری در دهه ۱۹۵۰ ساخته شد و داستان آن ماجراهای سگ کارتون در قسمت اصلی تام و جری به نام اسپایک و پسرش تایک است. متاسفانه، این مجموعه فقط دو قسمت اجرا شد، زیرا استودیو بسته شد.

۹- نمایش دنباله‌دار

سریال در دهه ۱۹۹۰ دوباره ساخته شد که به عنوان ادامه قسمت‌های قبل آن بود. اینمجموعه بر سال‌های اولیه آشنایی تام و جری با هم تمرکز داشت.

با این وجود هر دو آنها در این قسمت کاملا جوان به نظر می رسندو هنوز هم دارای سادیسم هستند و از عذاب دادن یکدیگر لذت می‌برند.

۱۰- تام و چری

تام و جری همیشه آن طور که فکر می‌کنید کارتونی آمریکایی نبوده است. در اوایل دهه ۱۹۶۰ انیمیشنی با نام تام و چری در چکسلواکی ساخته شد. این انیمیشن فقط سیزده قسمت داشت، اما لحن متفاوت این کارتون را کاملا می‌توان حس کرد.

این انیمیشن فضای عجیب و غریبی دارد و میزان خشونت در آن کمی بیش از حد معمول به نظر می‌آید.

۱۱- فیلم تام و جری

اولین فیلم از تام و جری در ۱ اکتبر ۱۹۹۲ ساخته شد. پس از آن، فیلم‌های بسیار دیگری نیز با محوریت تام و جری ساخته شد که تمجید و تقدیر جهانی را در بر داشت. همچنین شخصیت‌های تام و جری به عنوان مهمان در برخی از پروژه‌های دیگر از جمله فیلم‌های غیر انیمیشن حضور داشتند.

۱۲- قسمت آخر نسخه اصلی کارتون

آیا میدانید که تام و جری در قسمت آخر سریال می‌میرند؟ نام این قسمت گربه آبی می‌میرد است، جایی که Tom ناراحت بر روی مسیر راه آهن نشسته است تا خودکشی کند و جری نیز به او می پیوندد.

پایان شادی برای این کارتون نیست، اما شاید این پایان ناشی از ضعف ناشی از احساسات سرپرست نویسندگان بوده و نمی خواستند این نمایش را با خودکشی شخصیت‌ها به پایان برسانند.

اما جای هیچ گونه نگرانی نیست. همه ما می‌دانیم که شبکه‌های پخش کارتون در ارمنستان، برزیل، آرژانتین، شیلی، پاکستان، مصر، اندونزی، هند، مکزیک، لبنان، خاورمیانه، چندین کشور آسیای جنوب شرقی، ونزوئلا، کشورهای آمریکای لاتین، کشورهای آمریکایی و کشورهای اروپای شرقی مانند رومانی و تقریبا تمام جهان هنوز هم هر روز کارتون‌های تام و جری را پخش می‌کنند.

۱۳- تام در اوایل مانند یک گربه واقعی بر روی ۴ ای خود راه می‌رفت اما در ادامه شروع به راه رفتن بر روی دو پا کرد

تام در طول تاریخ نمایش دستخوش تغییرات گسترده‌ای در ظاهر خود شده است. وقتی نمایش از دهه ۱۹۴۰ شروع شد، تام بیشتر شبیه یک گربه واقعی بود. او در قسمت‌های ابتدایی در همه قسمت‌ها بر روی چهار پا قدم می‌زد.

علاوه بر این، او همچنین دارای موی ضخیم و به هم ریخته‌، چروک‌های متعدد صورت و همچنین نشانه‌ای بر روی ابرو بود. در اواخر دهه ۱۹۴۰، بر روی ظاهر تام بشتر کار شد. از طرف دیگر، جری تقریباً در طول کل تاریخ نمایش تقریباً یکسان مانده است. 

۱۴- اگر تام و جری تا به امروز ادامه می‌یافت این دو حیوان امروز سنی تقریبا برابر با ۷۸ سال را داشتند

بله، تام و جری اکنون ۷۸ سال سن دارند. به نظر می‌رسد وقت آن رسیده است که آنها را پدربزرگ تام و پدربزرگ جری بنامیم، آیا اینطور فکر نمی‌کنید؟

منبع wonderslist
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
1 نظر
  1. بهمن

    واقعا بی نظیر بود این کارتون ..من با تام و جری بزرگ شدم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.