معرفی فیلم مسخره باز با بازی علی نصیریان و هدیه تهرانی

فیلم مسخره باز همایون غنی زاده نخستین تجربه او در جایگاه کارگردان فیلم در جشنواره فیلم فجر است. او سه سال پیش با بازی در فیلم اژدها وارد می‌شود مانی حقیقی پا به جشنواره فجر گذاشت و همچنین برای این نقش در جشن انجمن منتقدان نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

سابقه‌ی همایون غنی زاده در کارگردانی به تئاتر برمی‌گردد و فیلم مسخره باز در واقع اولین تجربه او در ساخت فیلم بلند است. همایون غنی زاده تئاترهای کالیگولا، ملکه زیبایی لی نین، در انتظار گودو و می سی سی پی نشسته می‌میرد را کارگردانی کرده است. 

نمایش می‌ سی ‌سی ‌پی نشسته می‌میرد او در سال ۱۳۹۵ به فروش دو میلیارد تومان ظرف ۵٠ اجرا در تالار وحدت دست پیدا کرد که در این بازه زمانی کماکان رکورددار فروش در تئاتر ایران محسوب می‌شود. 

فیلم مسخره باز مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است که این گیرایی بیشتر به سبب داستان جالب و عجیب ان است. داستان فیلم در میان افرادی است که دیوانه و مجنون هستند. در  خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: 

دانش شیفته سینما و عاشق هما هنرپیشه محبوب شهر است. کاظم خان شیفته کازابلانکا و جواز کسبش است. شاپور شیفته تن ماهی و مصفای ممنوع التصویر است. شهر پر از گدا شده و منتظر زلزله قریب الوقوعی است. هر چند وقت یکبار هم جنازه زنی با سر تراشیده کنار ساحل پیدا می‌شود. به قول بازپرس کیانی: اوضاع خیته!

در این فیلم علی نصیریان، هدیه تهرانی، ‌فرهاد اصلانی، ‌صابر ابر، بابک حمیدیان، محسن حسینی، مهدی کوشکی، خسرو بامداد، ایرج ذبیحی ایفای نقش می‌کنند که در مورد علی نصیریان باید گفت که مسخره باز اولین فیلمی او بعد از نقش بزرگ آقا در سریال شهرزاد است. دیگر بازیگر عالی این فیلم هدیه تهرانی است که وی امسال با دو فیلم در جشنواره حضور دارد.

فیلم مسخره باز

قبل از آغاز جشنواره سروصدای بسیاری درباره این فیلم به پا شد که باعث شده است تا تماشاگر به شدت علاقمند به دیدن آن بر روی پرده سینماها باشند. همچنین باید گفت که ویترینی از بهترین بازیگران حال حاضر سینما و تئاتر در این فیلم از جمله هدیه تهرانی، علی نصیریان، صابر ابر، رضا کیانیان و بابک حمیدیان جذابیت این فیلم را دو چندان کرده است.

در بسیاری از گفته‌ها درباره این فیلم از بازی علی نصیریان و هدیه تهرانی بسیار صحبت شده است که حتی به قدری بازی این دو بازیگر در فیلم مسخره باز خیره کننده و خوب بوده است که آنها را شانس دریافت جایزه از جشنواره فیلم فجر می‌دانند. از دیگر نقاط قوت این فیلم می‌توان به طراحی صحنه عالی آن اشاره کرد که توسط سهیل دانش صورت گرفته است.

همایون غنی زاده نیز شانس دریافت اولین سیمرغ خودش را به عنوان کارگردان دارد اما در این راه کارگردانان سرشناس دیگری با او در رقابت هستند. 

داستان فیلم: 

داستان فیلم حول شخصیتی عاشق سینما می‌چرخد که در یک سلمانی شاگرد مغازه است و زمان خود را پس از پایان کار به تمرین بازیگری می‌گذارد. فکر زیاد به سینما و عشق به بازیگری سینما باعث شده است که این جوان در ذهن و فکر خود، زندگی خود و فیلم‌های سینمایی را در یک قاب ببیند. تمام این فکر و خیال‌ها باعث شده است که اتفاقاتی بیفتند که داستان اصلی فیلم را رقم می‌زنند.

عوامل فیلم مسخره باز:

فیلم مسخره باز

نویسنده و کارگردان: همایون غنی زاده

مشاور کارگردان: بهمن فرمان آرا

تهیه کننده: علی مصفا

جانشین تهیه کننده و مجری طرح: ماهان حیدری

سرمایه گذار: مهدی کرمی

مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان: مانفرد اسماعیلی

مدیر فیلمبرداری: علی قاضی

صدابردار: محمود کاشانی

طراح گریم: ایمان امیدواری

طراح صحنه: سهیل دانش

طراح لباس: الهام معین

مدیر تدارکات: جواد راهزانی

منشی صحنه: نفیسه ذاکری

عکاس: مسعود اشتری

تدوین: هایده صفی یاری

موسیقی: محمدرضا غنی زاده

جلوه های ویژه رایانه ای: جواد مطوری

مشاور رسانه: مریم نراقی

دستیاران کارگردان: نازنین گودرزی، سمیه میرشمسی، رسول حسینی

جلوه های ویژه میدانی: آرش آقا بیگ

استوری برد: قاسم فرحانی، محمد یوسفی

فیلم پشت صحنه: آوازه شاهنواز

دکور: حسین طیبی

دستیار اول فیلمبردار: سالار اردستانی

مجری نور: پویا اقبالی

دستیاران فیلمبردار: سجاد کریمی، ستار گودرزی، پیمان وعدتی، علیرضا ایزدی، علیرضا طالبی

دستیاران تولید: سعید مسرور، امین سیدی، سهیل مسرور، محمد ایزدی

دستیاران صحنه: حمید عامری، جواد فاضلی، حامد ظریفی

تامین تجهیزات فیلمبرداری: حمید لدنی

تامین آکساسوار صحنه: امیر و علی شمس یوسفی

دستیاران لباس: صبا معراجی، امیر احمدزاده

تخریب و بازسازی :رضا سلیمانی

همیار تدارکات: مهرداد شاهمیرزایی، راشد صحرائی

حمل و نقل: سید علی اکبر مظلوم، احمد میقانی، احمد قنبری، مهدی طوسی

مقالات بیشتر:

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.