تماشا کنید: انیمیشن کوتاه Alike که نشان می‌دهد چگونه جامعه خلاقیت ما را از بین می‌برد

هرچه بزرگ می‌شویم و وارد “دنیای واقعی” می‌شویم، تمایل داریم همه چیزهای کوچک را که باعث خوشحالی ما در جوانی ما می‌شدند، فراموش کنیم و با گذشت سال‌ها، جامعه به ما می‌آموزد که، جرقه خلاقیت را که ما را ویژه می‌کند، سرکوب کنیم.

انیمیشن کوتاه Alike چگونگی سرکوب خلاقیت ما توسط جامعه را برجسته می‌کند و حتی اگر در کل فیلم ۷ دقیقه‌ای هیچ سخنی گفته نمی‌شود، این پیام با صدای بلند بیان می‌شود و بسیار واضح است.

ما در این مقاله با پیامی که این فیلم کوتاه برنده جایزه ارائه می‌دهد تحت تاثیر قرار گرفتیم و قصد داریم تا به شما بگوییم هنگامی که بچه‌ها به جای پذیرا بودن خلاقیت آن را سرکوب می‌کنند، چه اتفاقی می‌افتد. همراه وینوک باشید.

سازندگان انیمیشن Alike با استفاده از رنگ‌های مختلف، احساسات مردم را برجسته برمی‌انگیزند و به ما نشان می‌دهند که جامعه مدرن چگونه بر کیفیت زندگی ما تأثیر می‌گذارد. در اصل، هرچه فرد پژمرده‌تر شود، خوشحال‌تر می‌شوند، دقیقاً مثل زمانی که احساسات را در زندگی واقعی نتوانیم حس کنیم.

این فیلم کوتاه همچنین نشان می‌دهد که مردم چگونه می‌توانند رنگ خود را تغییر دهند و با صرف وقت بیشتر بر چیزهای کوچک که باعث خوشبختی و شادی می‌شوند، زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دهند، نه اینکه فقط به سختی تلاش کنند تا از استانداردهای تعیین شده توسط جوامع امروزی لذت ببرند.

در انیمیشن Alike، هر وقت کودک سعی می‌کند با جنبه خلاق خود ارتباط برقرار کند، به یاد می‌آورد که نباید به خلاقیت خود توجه زیادی کند و فقط از قوانین تعیین شده جامعه پیروی کند. متأسفانه، این رفتار درست همان رفتاری است که با متفکران خلاق در این دنیا می‌شود و کسانی که به دنبال رویاهای خود می‌روند، عجیب و غریب محسوب می‌شوند.

درست مثل اکثر پدران، پدر به تصویر کشیده شده در این فیلم کوتاه سعی می‌کند به پسرش ارزش واقعی زندگی را آموزش دهد. اگرچه پدر سعی می‌کند به فرزند خود روش صحیح زندگی را بیاموزد، اما او همان کسی است که در پایان به یادگیری یک درس ارزشمند در مورد زندگی می‌پردازد.

داستان Alike تلاش می‌کند تا خاطرنشان کند که پیروی از قوانین و مسیری که جامعه پیش بینی کرده است، لزوماً باعث خوشبختی نمی‌شود. حتی اگر قرار است از قوانین پیروی کنیم، نباید فراموش کنیم برای سایر مواردی که زندگی ما را شادتر می‌کند، نیز جایی فراهم کنیم.

آنچه اکثر ما در درک آن ناکام هستیم این است که مهم پذیرفتن چیزهای عجیب و غریب و مرموز است که باعث می‌شود هویت ما مشخص شود. بنابراین به دنبال علاقه‌های خود می‌رویم، در مقابل رویاهایمان تسلیم نمی‌شویم و تمام کارهایی که دوست داریم را انجام می‌دهیم.

کارگردانان این فیلم، دنیل مارتینز لارا و رافا کانو مندز، با الهام از تجربه پدر و مادر خود، تصمیم گرفتند برای ساخت این انیمیشن ۷ دقیقه‌ای، سفری ۴ ساله و سخت را آغاز کنند. هدف آنها این بود که نشان دهند که حتی اگر همیشه بهترین چیزها را که برای فرزندانمان می‌خواهیم، اما گاهی اشتباه می‌کنیم.
از طریق انیمیشن Alike، آنها می‌خواهند به ما بگویند که به جای آموزش بچه‌ها برای سرکوب خلاقیت خود، باید آنها را ترغیب کنیم که تفکرات عجیب و غریب و منحصر به‌ فرد خود را بپذیرند و به آنها اجازه دهیم سفر خود را در زندگی خلق کنند.

نظر شما درباره درسی که این فیلم کوتاه در تلاش است تا به ما بیاموزد چیست؟ آیا موافقید که جامعه به تدریج خلاقیت ما را می‌کشد؟ نظر خود را که در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.