۱۱ فیلم ارزشمند که اسکار آنها را نادیده گرفت اما از تماشاگران و منتقدان نمره قبولی گرفتند

اسکار یکی از معتبرترین جایزه‌های فیلم است. اما کیفیت تنها ملاک فیلم‌هایی که برای اسکار نامزد می‌شوند و جایزه می‌گیرند نبوده است، و جایزه گرفتن این فیلم‌ها به سیاست، ژانر و حتی شهرت بازیگران و کارگردان آنها نیز بستگی دارد.

شاید این به همین دلیل است که آکادمی اسکار هر ساله فیلم‌های فوق العاده‌ای را نادیده می‌گیرد؛ بسیاری از آنها برای جوایز دیگر نامزد می‌شوند و حتی در برخی از آنها جایزه را نیز به دست آوردند. 

ما در این مقاله، بهترین عملکرد خودمان را در اثبات بی طرفی انجام می‌دهیم. این بار می‌خواهیم توجه شما را به فیلم‌هایی که آکادمی آنها را نادیده گرفته است اما برنده جایزه منتقدان و جوایز دیگر شدند، جلب کنیم. همراه وینوک باشید.

۱- سوارکار

در ابتدا، این فیلم ممکن است یک داستان ساده در مورد زندگی یک پسر آمریکایی به نظر برسد که مصدوم شده است و مجبور است از شغل آموزش اسب سواری دست بکشد و به منطقه سرخپوستان آمریکا بازگردد.

اما در طول فیلم متوجه می‌شویم که این فیلم فقط یک درام در مورد سختی‌های زندگی یک نفر نیست. این شخص به دنبال هویت خود در فیلم است. با توجه به محتوای فلسفی، مهم نیست که از کجا هستید، داستان فیلم برای همه روشن است. به این دلیل که همه تلاش می‌کنند مکان خود را در این جهان پیدا کنند.

امتیاز فلیم در IMDb: هفت و نیم 

۲- مودی

این فیلم یک فیلم کم خرج از جشنواره فیلم ایرلند است. این فیلم هیچ جایزه معتبری دریافت نکرده است، اما بسیاری از منتقدان آن را یکی از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ نامیده‌اند.

داستان فیلم عاشقانه، خنده دار و قابل درک است که به ما می‌گوید که عشق به منطق و عقل بستگی ندارد. عشق می‌تواند فرد را دگرگون کند. تماشاگر می‌تواند پیشرفت رابطه بین ۲ فرد عادی، یک فروشنده ماهی و یک خانم خانه دار بیمار را در این فیلم مشاهده کنند. اما به لطف عشق به شخص دیگری، خانم خانه دار تصمیم می‌گیرد علاقه خود را به هنر افزایش دهد و به یک هنرمند موفق تبدیل شود.

امتیاز فلیم در IMDb: هفت و هفت

۳- کلمبوس

این فیلم یکی دیگر از درام‌های قدرتمند است که از منتقدان توجه زیادی دریافت نکرد. یک مرد از کره جنوبی به یک شهر کوچک در آمریکا می‌آید تا از پدر بیمار خود مراقبت کند. در آنجا، او با یک زن که در یک وضعیت مشابه قرار دارد، ملاقات می‌کند.

بدیهی است آنها درست مثل هر فیلم دیگری باید روابط عاشقانه پیدا کنند. اما به جای یک داستان احساساتی آرام، ما با یک محتوای عمیق فکری و سوالات دشوار در مورد عشق و خانواده روبه‌رو می‌شویم که هر فردی را در مورد زندگی خود فکر به فکر وامی‌دارد.

امتیاز فلیم در IMDb: هفت و دو

۴- مندی

این فیلم یک هیجان روانشناختی در مورد تبدیل بسیار سریع یک شهروند قانونی به یک شکارچی خشن است. یک چوب بر با یک زن که دوستش دارد در جنگل زندگی می‌کند و همه چیز به نظر درست می‌رسد. اما پس از مدتی، زن ربوده می‌شود.

موضوع اصلی فیلم بی‌مزه است اما زمانی که شخصیت اصلی متوجه می‌شود که آدم ربایان از یک فرقه مذهبی هستند، بر روند داستان، مجموعه و حتی موسیقی متن فیلم تاثیر می‌گذارد، و آن را کاملا منحصر به فرد می‌کند.

امتیاز فلیم در IMDb: شش و شش

۵- کدی

اگر شما حال و حوصله تماشای فیلم‌های متهیج را دارید، این فیلم بهترین گزینه برای شماست. این یک فیلم بسیار مبتکرانه در مورد حیوانات خانگی از نکاه چشمان آنها است. این فیلم در استانبول فیلمبرداری شده است که هزاران گربه در آن زندگی می‌کند.

بیننده می‌تواند همگام با گربه‌ها، تاریخ شهر باستانی را مطالعه کند. در این فیلم نه تنها حیوانات با خصوصیات اخلاقی مختلف و زندگی آنها را مشاهده خواهید کرد، بلکه افرادی که از آنها مراقبت می‌کنند نیز در این فیلم وجود دارند.

امتیاز فلیم در IMDb: هفت و هشت

۶- بی پی ام

این فیلم دیگری است که به مشکلات اجتماعی پرداخته است. داستان این فیلم در ابتدای دهه ۹۰ و اعضای گروه طرفداری پاریس و فعالانی که سعی دارند توجه عمومی را به مسئله ایدز جلب کنند، تمرکز دارد.

این فیلم درامی درباره زندگی مردم است. اما سطح دیگری نیز در این فیلم وجود دارد؛ تلاش برای یادآوری این موضوع که ما نباید دیگران را قضاوت کنیم و مشکالت آنها را نادیده بگیریم، زیرا مشکلات آنها می‌توانند مشکلات ما باشند. بی پی ام فیلم قدرتمندی بود که در سال ۲۰۱۷ موفق به کسب ۴ جایزه سینمایی شد.

امتیاز فلیم در IMDb: هفت و پنج

۷- داستان‌های مایروویتس

این فیلم مانند رمانی است که از چندین داستان کوتاه تشکیل شده است. در این فیلم داستان خانواده‌ای را با تمام مشکلی که می‌گذرانند، می‌بینیم. پسر بازنده و برادر موفق او، پدر که زندگی بسیار سختی داشته است و مشکلات روابط درون خانواده‌ها از جمله آنها است.

با وجود این که داستان بسیار واقع گرایانه است، اما مدیریت آن به گونه ای است که در بعضی جاها خنده دار می‌شود. با استفاده از طنز، فیلم این پیام را می‌دهد که با وجود عشق چیزی از دست نمی‌دهید. این فیلم بینندگان و منتقدانش را تحت تاثیر قرار داد و جایزه Palm Dog را دریافت کرد.

امتیاز فلیم در IMDb: شش و نه

۸- بدون درپا

این فیلم یکی از اصلی‌ترین فیلم‌های سال گذشته است. دیدن یک پدر و دختر بی‌خانمان به عنوان شخصیت اصلی یک داستان بسیار نادر است، اما نشان می‌دهد که آنها با انتخاب خودشان اینگونه زندگی می‌کنند. آنها از زندگی خود در جنگل که در نزدیکی شهر است خوشحال هستند. اما خوشحالی آنها خیلی طولانی نمی‌شود و مردم به پیش آنها می‌آیند و تلاش می کنند تا آنها آنجا را ترک کنند.

این فیلم باعث می‌شود تا به چیزهای عادی از یک زاویه دیگر نگاه کرد و شک کرد که چیزهایی که ما به عنوان “خوب” تلقی می‌کنیم، واقعا خوب هستند یا خیر. فیلم همچنین سوالات مهمی درباره جایگاه مردم در جامعه مطرح می‌کند.

امتیاز فلیم در IMDb: هفت و دو

۹- اینگیرید به غرب می‌رود

این فیلم یک فیلک کمدی درام در مورد جامعه مدرن است که پیام آن این است که ادعا می‌کند تصویر زیبایی که شما می‌بینید همیشه مانند اصلش درست نیست. اینگرید یک دختر مبتلا به بیماری روحی است و او یک دختر بااستعداد است. او فرد مشهوری در رسانه‌ اجتماعی را با هزاران دنبال کننده  و زندگی کامل دنبال می‌کند. حداقل این چیزی است که بر روی صفحه نمایش او تماشا می‌کند.

اینگیرید واقعا می‌خواهد که آن فرد مشهور را ملاقات کند، حتی اگر مجبور شود برای انجام این کار به لس آنجلس برود. این سفر صورت می‌پذیرد و طرفدار و فرد مشهور نه تنها همدیگر را ملاقات می کنند، بلکه دوست نیز می‌شوند. و معلوم می‌شود که رسانه‌های اجتماعی و واقعیت ۲ چیز بسیار متفاوت هستند.

امتیاز فلیم در IMDb: شش و پنج

۱۰- کیک پز

این فیلم یکی از قوی‌ترین فیلم‌های سال‌های گذشته است. پختن چیزی است که شخصیت اصلی دوست دارد، اما کار او نیست. این مرد از آلمان به اورشلیم سفر می‌کند تا افرادی را ملاقات کند که قبلا هرگز ندیده است.

این فیلم هیچ جلوه های ویژه پرهزینه‌ای را ندارد، اما دارای پیچیدگی‌های غیر منتظره‌ای است که تنها در سطح ارتباط واقعی انسان امکان پذیر است. درست مثل هر درام خوب، این فیلم به شما کمک می‌کند تا خودتان و دیگران را بهتر درک کنید.

امتیاز فلیم در IMDb: هفت و دو

۱۱- داستان

این فیلم یکی از اصلی‌ترین نامزدهای گلدن گلوب بود. در میانه‌های فیلم، یک درگیری بین مادر و دخترش وجود دارد، اما این درگیری در مورد شکاف میان نسل‌ها نیست و بیشتر در مورد مسائل اجتماعی و تفاوت دیدگاه‌های مختلف است.

علاوه بر این، این یک داستان در مورد این است که چطور حافظه می‌تواند غیر قابل اتکا باشد؛ حافظه آن قسمت‌هایی از زندگی ما را پاک می‌کند که می تواند ما را بترساند و یا غمگین کند. در نتیجه، بینندگان ۲ نسخه مختلف از یک رویداد مشابه را از ۲ نفر مختلف می‌بینند. و در پایان نشان می‌دهد که تنها یک حقیقت وجود دارد.

امتیاز فلیم در IMDb: هفت و سه

اسکار فقط به بزرگ‌ترین فیلم سال توجه می‌کند. شما همیشه می‌توانید چندین فیلم را پیدا کنید که توجه زیادی متوجه آنها نشده اما واقعا شایسته هستید. آیا فیلم‌هایی وجود دارد که شما آنها را دوست دارید، اما منتقدان دوست ندارند؟


مقالات بیشتر:

۲۰ مورد از بهترین و بدترین فیلم‌های انیمیشن دیزنی بنا بر نظر منتقدان

۱۰ فیلمی که در سال ۲۰۱۸ بیشترین جستجوها را در اینترنت داشتند

برترین فیلم‌های ترسناک و دلهره‌آور تاریخ تا به امروز در دنیا

نگاهی به فیلم In Bruges ساخته مارتین مک‌دونا

برترین فیلم‌هایی که براساس کتاب ساخته شده‌­اند

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.