نگاهی به فیلم Manchester by the Sea به کارگردانی کنت لونرگان

فیلمی درام به کارگردانی کنت لونرگان است که سال ۲۰۱۶ منتشر شد. منچستر بای د سی به همراه لالا لند و مهتاب و ورود از فیلمهای تحسین شده سال ۲۰۱۶ می‌باشد.

فیلم با واکنش به شدت مثبت منتقدان و تماشاگران همراه بوده است. منچستر بای د سی تاکنون از سوی منتقدان نمره ۹۶ از ۱۰۰ را گرفته است. در هفتاد و چهارمین دوره مراسم گلدن گلوب این فیلم نامزد پنج جایزه از جمله بهترین فیلم درام بود که در نهایت توانست جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم درام برای کیسی افلک را به خود اختصاص دهد. در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار هم فیلم در شش رشته از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی نامزد بود اما در نهایت موفق به دریافت دو جایزه شد: بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی برای کنت لونرگان و بهترین بازیگر نقش اول مرد برای کیسی افلک.این فیلم در گیشه به فروشی نزدیک به ۸۰ میلیون دلار رسید.

منچستر بای د سی

خلاصه داستان:

لی چنلر سرایدار جوانی است که زندگی یکنواختی دارد و وقایع زندگیش به اتفاقات تلخی مثل اخراج از محل کار بخاطر توهین کردن به مستأجر محل کارش یا دعوا با غریبه‌ها در بار خلاصه می‌شود. یک روز صبح به لی تلفن می‌شود و او می‌فهمد برادرش که برای مدت‌ها از او دور بوده به علت سکته قلبی در بیمارستان بستری است. لی به طرف بیمارستان حرکت می‌کند اما دیر می‌رسد و تنها موفق به دیدن جنازه برادرش می‌شود. سپس او برای خبر دادن به برادرزاده اش که در شهر منچستر در ماساچوست زندگی می‌کند راهی این شهر کوچک می‌شود که اطرافش را سراسر دریا گرفته است. رابطه او با برادرزاده اش پاتریک ابتدا چندان جدی نیست اما به مرور زمان حکم نوعی قیم را برای او پیدا می‌کند و خاطرات خود را دربارهٔ دلیل رفتنش از منچستر و تلاشش برای دوری جستن از گذشته را نقل می‌کند…

منچستر بای د سی

بازیگران: کیسی افلک، میشل ویلیامز، کایل چندلر، گرچن مول، تیت داناوان، کارا هیوارد، متیو برودریک، هتر برنس

جوایز فیلم 

برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار برای کنت لونرگان

برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار برای کیسی افلک

نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار برای لوکاس هجز

نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار برای میشل ویلیامز

نامزد اسکار بهترین کارگردانی در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار برای کنت لونرگان

نامزد اسکار بهترین فیلم در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار

منچستر بای د سی

این جوایز، بازی بسیار عالی کیسی افلک و فیلمنامه خوب این فیلم همه را مجاب به دیدن این فیلم زیبا میکند. پیشنهاد میکنم این فیلم رو از دست ندید.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.