۱۳ پدر و پسر هالیوودی که در فیلم ها با یکدیگر هم‌بازی بودند

پدر و پسر می‌توانند به شکل‌های مختلف کاری باهم انجام دهند. می‌تواند ماهیگیری یا بازی کنند. اما برای بازیگران این همکاری می‌تواند بازی هر دو در یک فیلم باشد.

بسیاری از آنها مانند کِرک و مایکل داگلاس حتی سال‌ها انتظار می‌کشند تا فیلمی مناسب پیشنهاد شود. برخلاف آن بن و جری استیلر هم هستند که ۴ بار در کنار هم بازی کردند. در این مقاله ۱۳ پدر و پسری که در کنار هم فیلم بازی کرده‌اند را معرفی می‌کنیم. همراه وینوک باشید و با بازی مشترک پدر و پسرهای هالیوودی آشنا شوید.

ویل اسمیت و پسرش جادن سال ۲۰۱۳ هر دو در فیلم After Earth

این اولین همکاری دو نفره آنها نبود. آنها در سال ۲۰۰۶ نیز در فیلم The Pursuit of Happyness در کنار هم بازی کردند. 

ویل اسمیت در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۳ با Movies Ireland گفت: پس از اینکه دیدم جادن در مجموعه “Karate Kid” با جکی چان سرگرم است خواستم فیلم دیگری با پسرم بازی کنم.

در مورد چند ایده کار با جادن صحبت کردم که در آخر After Earth نظرش رو جلب کرد. در نهایت هم بازی آنها در این فیلم فارغ از هر گونه رعب و وحشت پدر و پسرانه شد.

بن و جری استیلر، پدر و پسر کمدین در چند فیلم مختلف

بن و جری استیلر

بن و جری استیلز در ۴ فیلم کمدی “The Heartbreak Kid” ،”Zoolander” ،”Heavyweights” ،”Hot Pursuit” در کنار هم بازی کرده‌اند. جری در گفتگویی با نیویورک پست در سال ۲۰۱۲ گفته است که پسرش همیشه هر زمانی که سر فیلمبرداری بوده است او و همسرش را نیز دعوت می‌کرده.

ما هم دعوت او را می‌پذیرفتیم و سر صحنه از بازی بن لذت می‌بردیم. در ادامه گفته است: او واقعا خوب است، من هیچ وقت او را نصیحت نمی کنم زیرا کلمه‌ای برای گفتن ندارم.

او بیشتر از آنچه من فکر میکنم در مورد فیلم می داند. بن هرگز نمی گوید،” پدر نظرت راجع به اجرام چی بود؟ تنها کاری که من در زمینه بازیگری و سینما برای او انجام دادم این بود که وقتی او ۱۰ ساله بود یک دوربین Fuji Super 8 به او دادم.

سه نسل از خانواده داگلاس، کرک، مایکل و کامرون در It Runs in the Family

کرک، مایکل و کامرون داگلاس

مایکل داگلاس عنوان کرده که پدرش هرگز نمی خواسته که او را به بازی بگیرد. کرک داگلاس نیز پس از تماشای اولین عملکرد پسرش، بسیار او را انتقاد کرده است. مایکل داگلاس در مصاحبه با ITV Lorraine’s Ross King وابسته به مجله پیپل در سال ۲۰۱۶ بیان کرد: به خاطر میارم وقتی اولین صحنه را اجرا کردم او به سمت من آمد و گفت مایکل افتضاح بودی. و بعد با خیال راحت نشست و گفت خیالم راحته که با این وضع پسرم بازیگر نمی‌شود.

او بسیار در این کار بد است. اما فوریه گذشته کریک داگلاس در ۱۰۰ سالگی به The Guardian گفت که او به پسرش افتخار میکند و خوشحال است که او به نصیحت من توجهی نکرد. همچنین کرک داگلاس گفت: “من می خواستم که او یک دکتر یا وکیل باشد، و اولین بار که بازی او را دیدم به او گفتم که افتضاح بودی. اما امروز به او می‌گویم که عالی هستی و در تمام کارهایت بهترین عملکرد را داشتی.

بازی‌های کوتاه اسکات ایستوود در فیلم‌های کلینت ایستوود

اسکات ایستوود و کلینت ایستوود

میتوان بازی اسکات ایستوود را در “Gran Torino” ،”Invictus” ،”Trouble With the Curve” دید. اسکات در مصاحبه‌ای با Esquire در سال ۲۰۱۶ نصیحت پدرش را که به او گفته بود بیان کرد. پدر به من گفت که به عنوان یک بازیگر هیچ وقت به عقب برنگرد و در صحنه بازیگری سماجت و یادگیری را فراموش نکن.

این نصیحت همیشه با من است. در حال حاضر بر سر پروژه Fast and the Furious هستم و کسانی هستند که به عقب برگشتند. بسیاری می‌گویند چرا همچین پروژه‌ای را کار میکنی و جواب من این است: می‌خواهم یاد بگیرم.

ایستوود در سال ۲۰۱۷ در فیلم Fast and the Furious بازی کرده است.

برندان گلیسون و پسرش دومنال در سری هری پاتر 

برندان گلیسون و پسرش دومنال

برندان در فیلم نقش Alastair Mad-Eye Moody را بازی کرد در حالی که پسرش نقش برادر بزرگ رُن، Bill Weasley را بازی کرد. همچنین در سال ۲۰۱۴  در Calvary ایفای نقش کردند. 

لوید و جف بریج در سال ۱۹۹۴ در “Blown away”

لوید و جف بریج

این پدر و پسر همچنین در سال ۱۹۸۸ در فیلم Tucker: The Man and His Dream با هم همبازی بودند. جف بریج در سال ۱۹۹۸ پس از فوت پدرش به مجله پیپل گفت: “او به من اصول بازیگری را یاد داد. اما آنچه واقعا از او یاد گرفتم این بود گه از بازیگری لذت ببرم.

دونالد و کیفر ساترلند سال ۲۰۱۶ 

دونالد و کیفر ساترلند

قبل از بازی مقابل پدر، کیفر ساترلند در سال ۱۹۸۳ در “Max Dugan Returns” و در سال ۱۹۹۶ در “A Time to Kill” ظاهر شد.

کیفر ساترلند به لس آنجلس تایمز گفته است: همانطور که من به عنوان یک بازیگر برنامه ریزی کردم که چگونه نقش خود را ایفا کنم انتظار این را نداشتم که نگاه کردن به چشمان پدر به عنوان نقش مقابل اینقدر گیرا باشد.کیفر ساترلند در مقابل پدرش در فیلم “Forgiven” بازی کرده است. 

جیمز و اسکات کان در فیلم Mercy

جیمز و اسکات کان

اسکات کوان به لس آنجلس تایمز گفته است حتی اگر خودش داستان فیلم را بنویسد بازی مقابل پدرش تا زمانی که رابطه او و پدرش خوب است اندکی دشوار است. اسکات همچنین گفته است برای او تصور اینکه در صحنه‌ای از فیلم با پدرش رابطه بدی داشته باشد سخت است. اسکات: من نمی‌توانم به عنوان یک نویسنده رفاقت خودمان را در زندگی واقعی پنهان کنم و این رابطه از آن چیزی که ما بازی میکنیم دور است. 

جیمز و اسکات کان در سال ۱۹۹۴ در فیلم A Boy Called Hate با هم بازی کردند. جیمز در سال ۲۰۱۲ در موفقیت پسرش بابت Hawaii Five-0 در شبکه CBS نقش داشت.

چارلی و مارتین شین در “Cadence” و “Wall Street”

چارلی و مارتین شین

 امیلیو دیگر پسر خانواده شین نیز یک بار مقابل پدر بازی کرده است. او در سال ۲۰۱۰ و در فیلم The Way همبازی پدرش بوده است.

تام و کالین هانکس در “The Great Buck Howard” 

تام و کالین هانکس

کالین هانک در مصاحبه با CBS عنوان کرده است که پدرش پشتیبان او برای ورود به حرفه بازیگری بوده است. کالین گفت: پدرم به من گفت که اگر این حرفه را دوست داری که چه خوب وگرنه اگر علاقه‌ای به این کار نداشته باشی دیوانه می‌شوی. اما من امروز واقعا این کار را دوست دارم و همه از پشتیبانی پدر است.

نقش کوتاه جاش برولین در مقابل پدرش جیمز در “My Brother’s War” 

جاش و جیمز برولین

این دو ابتدا در سال ۱۹۸۹ در فیلم Finish Line در TNT TV با هم بازی کردند.

الکساندر و استلان اسکارزگارد در سال ۲۰۱۱ در “Melancholia” 

الکساندر و استلان اسکارزگارد

الکساندر اسکارزگارد به MTV گفت بازی مقابل پدرش در “a cool cat” در سال ۲۰۱۱ برایش لذت‌بخش بوده است. او در این مصاحبه گفت: ما قبلا هرگز با هم کار نکردیم. پدر یکی از بهترین دوستان من است و از بودن با او لذت می‌برم. 

جین و داستین هافمن  در سال ۲۰۱۰ در Barney’s Version

جین و داستین هافمن

جیک هافمن در گفتگو با Today.com در سال ۲۰۱۵ گفته است که با پدرش بسیار نزدیک است. جیک گفت: “من یک پدر عالی دارم؛ از او خیلی چیزها آموخته‌ام. والدین من هم پدر و هم مادرم تاثیر بسیاری در زندگی من داشته‌اند.


مقالات بیشتر:

تاریخچه­‌ی کامل جوکر

۱۴ حقیقت درباره انیمیشن شیر شاه 

مروری بر فیلم روزی روزگاری در هالیوود

۶ نظریه درباره محتوای واقعی فیلم “جعبه پرنده”

منبع thisisinsider
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.