۱۱ خصیصه زیرکانه که نشانه‌ای از داشتن هوشی استثنایی است

برای اندازه گیری توانایی ذهنی هر فرد، همیشه گرفتن آزمون IQ لازم نیست. ما در این مقاله شما را با ۱۱ ویژگی هوشمندانه آشنا خواهیم کرد که شما را در شناخت فردی که در حال صحبت با آن هستید کمک خواهد کرد. شما همچنین می‌توانید از این ویژگی‌ها برای تجزیه و تحلیل خود نیز استفاده کنید. همراه وینوک باشید.

 ۱۱- وقتی کسی به شما دروغ می‌گوید آن را حس می‌کنید

داشتن هوشی استثنایی

هنگامی که کسی تلاش می‌کند تا شما را فریب دهد متوجه آن می‌شوید و نمی‌گذارید این کار را انجام دهد. شما همچنین قصد، انگیزه و خواست مردم را از این کارها درک می‌کنید و این‌ها همه نشانه‌هایی از داشتن هوش هیجانی خوب است.

۱۰- خودکفا بودن

البته شما شریک زندگی خود را دوست دارید. با این حال، اجازه نمی‌دهید کل زندگی‌تان حول این شخص بچرخد. شما زندگی خود از را ادامه می‌دهید. کار، بستگان و سرگرمی‌هایتان را فراموش نمی‌کنید. پس شما یک فرد خودکفا هستید، حتی اگر قصد دارید یک رابطه یا ازدواج را شروع کنید.

۹- گاهی اوقات شخلته هستید

آپارتمان شما همیشه کاملا تمیز نیست علاوه بر این، گاهی اوقات آشفته است زیرا شما کارهای مهم تر و فوری‌تر از تمیز کردن برای انجام دادن دارید.

۸- به خودتان دروغ نمی‌گویید

نه تنها به خودتان بلکه دیگران نیز دروغ نمی گویید. چرا که دروغ پیامدهای متعددی دارد که باید در آینده با آن مواجه می‌شوید. به علاوه، گفتن دروغ شسته رفته تلاش بسیاری می‌طلبد و انرژی می‌برد.

۷- در مواقع ضروری می توانید احساسات خود را کنترل کنید

داشتن هوشی استثنایی

به عنوان یک فرد روشن فکر، هیچ وقت احساسات درونی خود را سرکوب یا پنهان نخواهید کرد. با این حال، شما محدودیت‌ها را می‌شناسید و تمرکز خود را در برابر شکست و خشم از دست نمی‌دهید. چیزی اتفاق می‌افتد، آن را حل می‌کنید و از کنارش عبور می‌کنید.

۶- همیشه برای خود برنامه ریزی دارید

وقتی چیزی مهم است، ترجیح می‌دهید به جای رویاپردازی سریع در مقابل آن دست به کار شوید. وضعیت را تحلیل می‌کنید و گزینه‌های ممکن را ارزیابی می‌کنید.

۵- گاهی اوقات تنبل می‌شوید

داشتن هوشی استثنایی

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که چرت زدن ممکن است نشانه‌ای از هوش بالا باشد. این مطالعه بر اساس رفتار ۲ گروه از افراد یعنی متفکران و افراد فعال به دست آمده است. گروه دوم به نظر فعال‌تر هستند و برای تحریک تفکرات ذهنی خود هر کاری می کنند. از سوی دیگر، متفکران ترجیح می‌دهند تا یک مشکل را به سرعت حل کنند و بقیه وقت خود را کمتر فعال باشند. محققان ادعا می‌کنند که “غیر متفکران” به راحتی خسته می‌شوند و برای  پر کردن وقت آزاد خود با فعالیت‌های مختلف احساس نیاز می‌کنند.

۴- در گذشته گیر نکرده‌اید

برای تجربیات و خاطرات گذشته خود ارزش قایل هستید اما دوست ندارید چیزی را که در گذشته گفته‌اید و انجام دادید دوباره تکرار کنید. در حال زندگی می‌کنید و برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنید و اینگونه خوشحال هستید.

۳- خطا نیز دارید

فقط احمق‌ها فکر می‌کنند که باید از اشتباهات خود خجالت کشید. اما شما می‌دانید مرتکب خطا شدن بخشی از حرکت به جلو در زندگی است. شما فقط سعی کنید از تکرار آنها جلوگیری کنید.

۲- هیچ چیز را به هیچکس ثابت نمی‌کنید

شما با صدای بلند و در هر گوشه از خیابان نمی‌گویید “من باهوش ترینم” و هرگز هوش خود را با زور به دیگران تحمیل نمی‌کنید. فقط احمق‌ها این کار را می‌کنند.

۱- می‌دانید نسبت طول انگشت‌ها به چه معناست

داشتن هوشی استثنایی

بر اساس تحقیقات منتشر شده در موسسه تحقیقاتی رفتارهای مغزی، ممکن است ارتباطی بین انگشت اشاره و انگشت حلقه و توانایی‌های ذهنی شما وجود داشته باشد. نسبت بین انگشت اشاره و انگشت حلقه را می‌توان با تقسیم بندی طول آنها محاسبه کرد. اگر تفاوت طول آنها نسبت به هم کم باشد، فرد احتمالا قوی و فعال است. اگر تفاوت بالا باشد، فرد توانایی‌های بهتر در کارهای مربوط به حافظه کلامی دارد. با این حال، این تعمیم‌ها همگانی نیستند.

 

منبع: brightside

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.