همه چیز درباره تئاتر بینوایان

صف آرایی ستارگان در استیج تئاتر بینوایان

با بازی پارسا پیروزفر - نوید محمدزاده - سحر دولتشاهی - اشکان خطیبی - هوتن شکیبا - پریناز ايزديار - امیرحسین فتحی
«گاهی کار فقر و بیچارگی به‌جائی می‌رسد که رشته‌ها و پیوندها را می‌گسلد، این مرحله‌ای است که تیره‌بختان و سیاه‌کاران چون بدانجا رسند درهم آمیخته و در یک کلمه که "شومی" است شریک میشوند، این کلمه بینوایان است.» بینوایان از شاهکارهای ادبی است که به زبان ساده عشق، محبت، عاطفه و فقر را به تصویر می‌کشد.


 

در این مقاله قصد داریم تا نگاهی کلی به رمان بینوایان و برگزاری تئاتر بینوایان در تهران با بازی بازیگران بزرگ بیندازیم که قرار است به زودی در رویال هال هتل اسپیناس پالاس اجرا شود. همراه وینوک باشید.

اجرای تئاتر بینوایان در تهران

تئاتر بینوایان برای اولین بار قرار است در پاییز و در آبان ماه در رویال هال هتل اسپیناس پالاس اجرا شود. حسین پارسایی که سال گذشته نمایش موزیکال الیور توئیست را از او بر روی صحنه تئاتر کارگردانی کرد، قرار است امسال نیز با بینوایان را بر روی صحنه به نمایش بگذارد. 

شاید تجربه موفق او در اجرای الیور توییست این بار نیز باعث جذب مخاطب بسیار به سمت تئاتر شود. این تئاتر از ۲۰ آبان به روی صحنه می‌رود و تا اواسط پاییز اجرای آن ادامه دارد. البته لازم به ذکر است که امکان تمدید آن همانند الیور توییست بسیار زیاد است.

تئاتر بینوایان

بازیگران تئاتر بینوایان

تئاتر بینوایان با بازی پارسا پیروزفر، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، سحر دولتشاهى، هوتن شکیبا، اشکان خطیبى، امیرحسین فتحى و آهنگسازی بردیا کیارس و همراهى بیش از ٣٠٠ نوازنده، خواننده و بازیگر دیگر از ۲۰ آبان اجرا می‌شود. همچنین محمد صادق رنجکشان به عنوان سرمایه گذار و مجرى طرح، میثم احمدى و محمد قدس به عنوان تهیه کننده این پروژه را همراهى می‌کنند.

رویال هال هتل اسپیناس پالاس تهران 

تئاتر بینوایان قرار است در هتل اسپیناس پالاس تهران به صحنه برود. رویال هال با ظرفیت ۲۵۰۰ نفری و با امکانات صوتی عالی تا به امروز شاهد برگزاری کنسرت‌ها بوده است و این اولین بار است که یک تئاتر خارج از سالن‌ها متعارف تئاتر در این سالن اجرا شود. این خبر باعث شد تا بازار شایعات در اطراف این تئاتر افزایش یابد. 

تئاتر موزیکال بینوایان

حاشیه‌های تئاتر بینوایان

شایعات بسیاری از تئاتر بینوایان به وجود آمده است. یکی از این شایعات و انتقادها به قیمت بلیط تئاتر بوده است که قیمت آن را ۲۵۰ هزار تومان اعلام کردند. پارسایی درباره این موضوع گفته است:

نمایش موزیکال «بینوایان» یک کار بزرگ با ۱۵۰ نفر بازیگر و یک گروه ارکستر ۱۰۰ نفره است که هزینه میلیاردی برای آن صرف شده است و طبیعتا بلیط متناسب با این نمایش را تعیین خواهیم کرد اما قطعا ۲۵۰ هزار تومان نخواهد بود. 

احتمالا در این نمایش هم بلیط ۵۰ هزارتومانی خواهیم داشت و هم بلیط نزدیک به ۲۰۰ هزارتومان که روال طبیعی نمایش های این چنینی است.

یکی دیگر از شایعات حول این تئاتر بودن رابطه پارسایی با هتل پنج ستاره اسپیناس پالاس بوده که پارسایی درباره این موضوع نیز گفت که:

هیچ مسئولیتی در آن جا ندارد و فقط یک نمایش در سالن آن خواهیم داشت و قرار نیست در اتاق‌های آن هتل اقامت داشته باشیم. او همچنین درباره شایعه اسپانسری سفارت فرانسه عنوان کرد که حمایت مالی سفارت فرانسه از تئاتر موزیکال «بینوایان» کذب محض است.

بسیاری از منتقدان و افراد ناراحت در جامعه از پرداخت میلیاردی دستمزد به بازیگران این تئاتر اظهار انزجار کرده بودند که پارسایی در این باره نیز گفته است: 

دستمزد‌های بازیگران ما میلیاردی نیست و همه در عرف سینما و تلویزیون بسته شده است. تمام این‌ها شایعاتی است که درباره ما مطرح می‌شود و صحت ندارد.

تئاتر بینوایان

پارسایی همچنین اضافه کرد:

کسی منکر شرایط نابسامان اقتصادی نیست اما نمی‌توانیم بگوییم حوزه فرهنگ تعطیل و فقط سراغ کارهای کوچک و ارزان قیمت برویم. ما نباید به جای مردم تصمیم بگیریم. هر محصول فرهنگی بضاعت مالی و شکل و شمایل خودش را دارد.

من در زمان اجرای «اولیور توئیست» ۱۲۰ دقیقه در سالن انتظار تالار وحدت می‌ایستادم. همان نمایشی که انگ لاکچری بودن به آن زدند. اکثر تماشاگرانش طبقه متوسط بودند که با لباس‌های معمولی و بدون هیچ خودنمایی ای برای تماشای نمایش می‌آمدند. آنها به انتخاب خودشان بلیط‌های ۴۰ ،۵۰، ۷۰ و ۹۵ هزار تومانی خریداری کردند.

در «بینوایان» هم بلیط‌های ارزان قیمت وجود دارد. اگر تماشاگری با ۴۰ هزار تومان به تماشای نمایشی در تئاتر ایرانشهر می‌نشیند، با ۱۵ هزار تومان بیشتر در سالن رویال هال به تماشای «بینوایان» بنشیند، مرفه بی‌درد می‌شود؟
.
در فضای مجازی دیدم که می‌گویند نمایش‌هایی نظیر «اولیور توئیست» برای پولدارها و نوکیسه‌ها است، این‌ها توهین به مخاطبانی است که به تماشای این نمایش می‌نشینند. چرا وقتی من مصاحبه می‌کنم و می‌گویم کف قیمت بلیط ۵۵ هزار تومان است، کسی به آن استناد نمی‌کند؟
.
اگر ما می‌توانستیم این نمایش را در مجموعه خاوران اجرا کنیم، حتما آن سالن را انتخاب می‌کردیم اما این امکانات در آنجا وجود ندارد. سرمایه گذاری که روی یک محصول سرمایه گذاری می‌کند حداقل انتظارش این است که ضرر ندهد.

با نزدیک شدن به زمان اجرای تئاتر صحبت کاربران فضاهای مجازی بر سر موضوع قیمت بلیط بینوایان به قدری زیاد شده است که بازیگران این تئاتر را نیز درگیر واسخگویی به این موضوع کرده است. ‏

خطیبی در جواب کسانی که گفتن بلیط بینوایان گرون است و ما نمی‌توانیم برای دیدن این تئاتر بلیط بخریم، نوشته است: “خوب هیچ جای دنیا کارمندا نمیتونن در ردیف جلوی تئاتر موزیکال بشینن”. 

بعد از گفتن این جمله از سوی خطیبی موج اعتراضی شدیدی به سمت این بازیگر روانه شد. همین امر باعث شد تا خطیبی با پستی در اینستاگرام دلیل حرف خودش را پاسخ دهد. او گفت که:

میدونم اونایی که این حاشیه‌ی “توهین به کارمندان” رو ساختند حوصله خوندن این چند سطر رو ندارند اما می‌نویسم برای ثبت دوباره!
در این که همه‌ی اقشار یک جامعه باید توانایی اقتصادی “مخاطب اثار هنری” بودن را داشته باشند شکی نیست. بنده به دفعات در حضور مدیران تصمیم گیرنده ایده‌ی اختصاص سبد فرهنگی خانواده و اختصاص بودجه‌ای مشخص به این امر را مطرح کرده‌ام که …بماند.
شرایط کنونی اقتصاد ایران آنقدر آشفته است که جایی برای دفاع باقی نمانده اما حذف یک گونه نمایشی از فهرست تولیدات سال به بهانه‌ی هزینه و تولید سنگین ، تنها خفه کردن یک صدای دیگر و عقب گرد است.
و اما …طبیعی است هر خانواده‌ای از هر طبقه‌ای بسته به بودجه‌ی ماهیانه شان در صدد تهیه بلیت بر می‌آیند مثل همه جای دنیا…از سویی قشر متوسط تحصیلکرده‌ی جامعه (کارمندان،معلمان..) که در طول ۳-۴ دهه به هر زحمتی از تئاتر حمایت کرده‌اند توقع چاره اندیشی را از گروه‌های اجرایی دارند…
بنده در طول فعالیت‌ام هر بار در نمایش یا کنسرتی تصمیم گیرنده (تهیه کننده یا کارگردان) بوده‌ام به این مهم فکر کردم و خدا شاهد است که هیچگاه به دنبال منفعت اندوزی از قبل یک اثر هنری نبوده‌ام اما در اینجا من تنها یک بازیگر-خواننده‌ام و البته هر پروژه‌ای مختصات خودش را دارد…بینوایان پروژه‌ی عظیم و بی‌مانندی است که با در نظر گرفتن تمامی مشکلات موجود با قیمت گذاری پلکانی سعی کرده چاره‌ای برای حضور مخاطبان هنری فهیم اما کم بضاعت بیاندیشد …اگر جماعت همیشه خشمگین بگذارند.
پیونشت: حدود بیست سال پیش نمایش بینوایان در فرهنگسرای بهمن روی صحنه رفت و برای اون روزها بلیت گرانی داشت. با دوستم پول‌هامون رو جمع کردیم و دوتا بلیت بالکن گرفتیم بماند که تو سالن کلی غر زدیم که “بورژواها رفتند بلیت‌های ردیف جلو رو گرفتند اونوقت ما که دانشجوی تئاتریم باید بریم بالکن “ ولی بعد از اجرا حال‌مون خوب بود به کسی هم فحش ندادیم ولی یهو یادمون افتاد که پولی برای برگشت‌مون از فرهنگسراى بهمن واقع در کشتارگاه تهران به خونه‌هامون نگه نداشتیم.
اینو گفتم که بدونید ما خودمون سینه سوخته‌ایم.

با توجه به گفته کارگردان این کار قیمت بلیط برای دیدن این تئاتر از ۵۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان است پس اگر کسی دوست دارد تماشای این تئاتر را از دست ندهد می‌تواند بلیط‌های قیمت‌های پایین‌تر را تهیه نماید. 

تبلیغات شهری نمایش «بینوایان» مدتی است که در سطح شهر آغاز شده است و در بیشتر اتوبان‌ها و خیابان‌های بزرگ شهر می‌توانیم بیلبوردهای بزرگ از بینوایان را ببینیم. تیزر تبلیغاتی این تئاتر نیز منتشر شده است.

قیمت بلیط تئاتر بینوایان

درباره تئاتر بینوایان

می‌گویند «بینوایان» برای نوکیسه‌ها و پولدارهاست، این توهین به مخاطب است!

قبل از آغاز فروش بلیط‌های تئاتر بینوایان صحبت‌ها بر سر قیمت آن بسیار زیاد بود و حواشی بسیاری به وجود آورد. بسیاری از قیمت بالای آن گلایه کردند و این تئاتر را متعلق به قشر خاصی از جامعه دانستند. اما حسین پارسایی تمام این حرفا را حاشیه خواند و گفت که حداقل قیمت برای تماشای تئاتر ۵۰ هزار تومان و حداکثر آن ۲۰۰ هزار تومان است. به گفته وی میزان سرمایه گذاشته شده بر روی این پروژه بسیار زیاد بوده است و اجرای این تئاتر تنها با امکانات رویال هال هتل اسپیناس پالاس امکان پذیر بوده است.

 

 

همه چیز درباره رمان بینوایان

ویکتور هوگو، نویسنده سرشناس فرانسوی، خالق رمان بینوایان است. این کتاب در قرن نوزدهم منتشر شد و در سال ۱۸۳۲ برای اولین بار در دسترس خوانندگان قرار گرفت. هسته اصلی این داستان براساس داستان‌های فرانسه با شروع انقلاب ژوئن در ۱۸۱۵ و به اوج رسیدن آن در ۱۸۳۲ در پاریس، و همچنین تمرکز بر شخصیت ژان وال‌ژان و مبارزات آن زمان او و چند مبارز دیگر شکل گرفته است. 

در آن زمان از این رمان هم استقبال شد و هم منتقدهای تندی داشت. اما به طور کل باید گفت که محبوبیت این اثر به قدری بزرگ بود که در تمام کشورها غیر از فرانسه این رمان خوانده می‌شد. محبوبیت بینوایان باعث شد تا این رمان بر روی صحنه نمایش، تلویزیون برود و حتی از آن فیلم نیز ساخته شود که بینوایان (۱۹۹۸) و بینوایان (۲۰۱۲) از جمله آنها است. کتاب بینوایان تشریحی است از بی‌عدالتی‌های اجتماعی و فقر و فلاکت مردم فرانسه که تمام آنها باعث سقوط ناپلئون سوم شد.

توزیع قدرت و ثروت در میان خانواده سلطنتی و نا آگاهی آنها از مشکلات جامعه سبب ایجاد معضلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه فقیر فرانسه شد و همین موضوع باعث شد تا انقلاب فرانسه رخ دهد. ویکتور هوگو با توجه به شخصیت سازی خود در کتاب بینوایان، دخالت این قشر از جامعه را در بوجود آمدن این جنبش نشان می‌دهد.

داستان بینوایان

در یک شب سرد زمستانی ژان وال ژان سعی در سیر کردن شکم خواهرش و بچه‌هایش را داشت و برای این کار دست به دزدی زد و دستگیر شد. در زندان او چندین بار سعی کرد تا فرار کند اما نشد و ۱۹ سال در حبس ماند.
پس از ۱۹ سال حبس کشیدن وقتی آزاد شد متوجه شد که تازه اول بدبختی‌هایش است و به دلیل سابقه محکومیتی که داشت نمی‌توانست جایی را برای خواب بگیرد. به همین دلیل به خانه‌ی اسقف می‌رود و اسقف نیز به گرمی از ژان استقبال می‌کند. ژان از خانه اسقف بشقاب‌های نقره را می‌دزدد و فرار می‌کند. اما این تمام ماجرا نبود و پلیس او را دستگیر می‌کند و او و نقره‌ها را به خانه اسقف باز می‌گرداند.
زمانی که اسقف با ژان وال ژان رو‌به‌رو می‌شود از او می‌پرسد که چرا شمعدان‌های نقره را نبردی و همین حرف اسقف باعث می‌شود که پلیس‌ها ژان وال ژان را رها کنند.ژان آنجا آزاد شد اما به اسقف قول داد که روش زندگی‌اش را تغییر دهد و راه درست را پیش بگیرد. کارهایی که ژان در شمال فرانسه انجام می دهد باعث می‌شود که کم کم تجارتی راه اندازد و به نام آقای مادلن نیکوکار شناخته شود و حتی بعد از مدتی هم شهردار شود.
اما یک روز ژان وال ژان برای نجات فانتین زن فقیر شهر که به زندان افتاده وساطت می‌کند که این کار او باعث می‌شود که بازرس ژاور به او شک کند. کوزت دختر فانتین بود که او برای نگهداری به خانواده تناردیه سپرده بود و قبل از مرگش از ژان می‌خواهد که از او مراقبت کند.ژان بعد از مدتی سراغ کوزت می‌رود اما او را در وضعی مناسبی نیافت.
کوزت بر اثر آزارها و اذیت‌های تناردیه آسیب دیده بود اما ژان او را نجات می‌دهد و مانند دخترش از او مراقبت می‌کند. زانو کوزت زندگی می‌کردند که به یک باره سر و کله ژاور پیدا می‌شود.
به همین دلیل ژان و کوزت به پاریس فرار می‌کنند و در صومعه‌ای در آنجا ۶ سال زندگی می‌کنند. داستان عاشقی کوزت در پاریس زمانی آغاز می‌شود که او با ماریوس آشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد با او ازدواج کند.

اما انقلاب بزرگ فرانسه مانعی شد بین آنها و در آن زمان ماریوس به انقلابی‌ها می‌پیوندد. در جنگ ماریوس زخمی می‌شود و برای نجات ماریوس می‌رود که گرفتار تناردیه می‌شود، اما ماریوس بوسیله بازرس ژاور نجات می‌یابد. در واقع این ژان بود که از ژاور خواسته بود تا ماریوس را نجات بدهند. پس از نجات و مداوای ماریوس، او و کوزت با هم ازدواج می‌کنند و در پایان همگی با هم زندگی می‌کنند.

نوشتن رمان و ساخت کاراکترهای آن

کاراکتر ژان والژان برداشتی آزاد از زندگی اوژن-فرانسوا ویدوک جبرکار سابق است که پس از سرپرستی پلیس مخفی فرانسه نخستین آژانس کارآگاه شخصی فرانسه را به وجود آورد.

ویدوک جان یک کارگر را در کارخانه کاغذش نجات داد؛ درست همانگونه که ژان والژان این کار را در داستان بینوایان انجام داد. شخصی که هوگو از آن برای ساخت شخصیت اسقف دینیه در زمان برخورد والژان به مایرل استفاده کرد بینونو میولیس بود.

هوگو در سال ۱۸۴۱ فاحشه‌ای را از بازداشت نجات داد که از بخش کوتاهی از گفتگویش با پلیس در هنگام نجات فانتین توسط والژان استفاده می‌کند.

هوگو در شورش سال ۱۸۳۲ در حین قدم زدن در پاریس موانعی بلوکی برای پناه گرفتن از آتش تفنگ‌ها مواجه گشت. هوگو همچنین برای درک کامل انقلاب فرانسه در سال ۱۸۴۸ مستقیماً در آن شرکت کرد و حتی در مخروب کردن سنگرها و سرکوب شورشیان و متحدان سلطنت طلب کمک نیز کرد.

ترجمه بینوایان به فارسی

اولین مترجمی که رمان بینوایان را به فارسی برگرداند یوسف اعتصامی ملقب به اعتصام‌الملک، پدر پروین اعتصامی بود که تنها اولین جلد از این کتاب دو جلدی را ترجمه کرد.

اما این رمان بعدها و با مرور زمان توسط مترجمان بسیاری به فارسی ترجمه شد که از جمله آنها می‌توان به حسینقلی مستعان، عنایت‌الله شکیباپور، ابوذر صداقت، گیورگیس آقاسی، فریدون کار، ذبیح‌الله منصوری، امیر اسماعیلی، حمید عنایت‌بخش، محمدباقر پیروزی، محمد مجلسی، محسن سلیمانی و کیومرث پارسای اشاره کرد.

فیلم بینوایان و تئاتر بینوایان 

رمان بینوایان به صورت گسترده در پرده‌های سینما و سالن‌های تئاتر به نمایش درآمده است. حتی این رمان غیر از سالن‌های سینما و تئاتر در تلوزیون، رادیو، انیمیشن و حتی در کنسرت نیز دیده شده است. در سینما چندین فیلم با اقتباس از رمان بینوایان ساخته شده است که شمارش آنها از کنترل خارج شده است. از مهم‌ترین آنها می‌توان از  فیلم موزیکال درام انگلیسی با تهیه کنندگی کمپانی ورکینگ تایتل و یونیورسال استودیوز نام برد.

در این فیلم موزیکال هیو جکمن، راسل کرو، ان هاتاوای، سمنتا بارکس، آماندا سایفرد و ادی ردمین بازی می‌کنند که در سال ۲۰۱۳، این فیلم در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین کارگردانی هنری، بهترین گریم، بهترین طراحی لباس، بهترین ترانهٔ غیر اقتباسی و بهترین ترکیب صدا نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شد و در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین گریم و بهترین ترکیب صدا موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

اما در سال ۱۹۸۰ تئاتر بینوایان به کارگردانی روبر حسین و آهنگسازی کلود میشل شونبرگ در پاریس به روی صحنه رفت. این تئاتر از موفق‌ترین تئاترهای موزیکال تاریخ شد. بعد از آن و تا به امروز تئاتر بینوایان در کشورهای مختلف و با زبان‌های متفاوت بر روی صحنه رفته است.


مقالات بیشتر:

تحریریه وینوک


47 comments

 • سهراب

  ۱۳۹۷-۰۷-۱۷ از ۲۰:۴۶

  ۲۵۰ پول بدیم برای یه تئاتر؟!

  پاسخ

  • نازنین

   ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ از ۱۳:۱۰

   قسمت جلو اش گرونه…. اون عقب ها ارزون تره خب..

   پاسخ

  • منصور

   ۱۳۹۷-۰۷-۲۲ از ۱۳:۴۰

   نوشته ۲۰۰ حداکثر اش هست نه ۲۵۰

   پاسخ

 • شراره

  ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ از ۰۱:۲۲

  برای دیدن این تئاتر لحظه شماری میکنم

  پاسخ

 • فرشاد

  ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ از ۱۰:۲۵

  تئاتر الیور تویست که خیلی خوب بود اینم باید خوب باشه… هرچند قیمت اش گرون هست ولی خب بقیه تئاتر ها هم ارزون نیستند الان تئاتر می سی سی پی هم همین قیمت هست تازه ستاره های کمتری داره نسبت به بینوایان

  پاسخ

  • داریوش

   ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ از ۱۱:۳۷

   تئاتر می سی سی پی کجا این مسخره بازی ها کجا ….

   پاسخ

   • زهرا ابراهیمی

    ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ از ۱۵:۲۱

    دیدی مگه میگی مسخره بازی؟
    فقط زود قضاوت کردن رو یا گرفتیم!

    پاسخ

   • علیرضا

    ۱۳۹۷-۰۷-۲۱ از ۱۶:۵۴

    تئاتر بینوایان یکی از پر ستاره ترین تئاتر های ایران هست باید هم گرون قیمت باشه …

    پاسخ

 • سپند غلام زاده

  ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ از ۱۵:۲۸

  ینی یه خانواده چهار نفره بخواد بره این تئاتر بینوایان رو ببینه باید یک. ملیون پول بده!… من دیگ حرفی ندارم

  پاسخ

  • علی

   ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ از ۱۳:۰۷

   حالا لازم نیست حتما اون جلو بشینند که …یکم برن عقب تر…بعدم در سال این همه هزینه سینما و فست فود و مسافرت میکنند برای دو ساعت تماشای هنر این هزینه زیاده؟

   پاسخ

 • سیما

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۰ از ۲۱:۴۱

  باید جالب باشه این تئاتر

  پاسخ

 • farzad

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۱ از ۰۹:۵۲

  به خاطر حرف زشتی که اشکان خطیبی رد اصلا به تماشای دیدن این تئاتر نمیرم … واقعا متاسفم برای این هنرمندا …..و اینکه آیا هرکسی که پول داره میتونه هنر رو تماشا کنه؟

  پاسخ

 • رها

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۱ از ۱۰:۰۳

  یعنی تو سالنی که ۲۰۰۰ هزار نفر گنجایش داره چه جوری میشه تئاتر دید؟ اون سالن واسه کنسرت نه تئاتر

  پاسخ

 • فرهاد رستمی

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۲ از ۰۸:۵۲

  میگه بلیز ۵۰ تومنم هست.. تو گوشی ک نمیخوایم ببینیم!

  پاسخ

 • کاظم جلالی

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۲ از ۱۸:۵۳

  بینوایان رمان واقعا زیبایی…. چه خوب که تئاتر اش هم ساختن…

  پاسخ

 • محسن نمازی

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۳ از ۰۷:۰۴

  جالبه… همش هم فروش رفت تو پیش فروش!

  پاسخ

 • مینا

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۴ از ۱۰:۱۷

  الیور تویست اش که خیلی کودکانه بود ..

  پاسخ

 • مهدی

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ از ۱۳:۵۳

  چند ماه اکران هست این تئاتر؟

  پاسخ

  • فرزانه علی‌نقی

   ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ از ۱۶:۳۳

   فعلا تا برنامه اینه که تا اواسط آذر اجرا داشته باشن به ولی به احتمال زیاد مثل اولیور توییست تمدید میشه

   پاسخ

 • کاظم منصوری

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ از ۱۵:۵۱

  معنی اون حرف اشکان خطیبی دقیقا مصداق این هست که این تئاتر برای نوکیسه هاست
  وگرنه این همه تئاتر خوب در حال اکران هست …چرا خود شما درباره اون ها یه مقاله نذاشتید؟

  پاسخ

 • فریماه نظری

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ از ۱۶:۳۲

  بلیط‌هاشو نمیشه خرید که تا سایت باز میشه کلی از ردیف جلو که فروش رفته بعدم بقیه جاها سریع تموم میشه

  پاسخ

  • شهرام

   ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ از ۲۰:۵۷

   صب کن اخرش بخر….بالاخره گیر میاد…اولشه مردم هولن

   پاسخ

 • bahram

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۹ از ۰۹:۴۷

  رمان بینوایان ، بیش از حد انتظار، طرفدار یافت و واکنش‌های انتقادیِ متنوع، که اکثراً منفی بودند بر رمان وارد شد. از لحاظ تجاری، این اثر یک موفقیت بزرگ در سطح جهان بود بطوریکه حتی در کشورهای انگلیسی زبان، این رمان معمولاً با عنوان اصلیِ فرانسویِ خود نام برده می‌شود.

  پاسخ

 • سیما

  ۱۳۹۷-۰۷-۲۹ از ۱۰:۰۶

  هنوز تئاتر اکران نشده یه سری ها دارن میگن مسخره بازی عه

  پاسخ

 • نرگس اصولی

  ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ از ۰۷:۴۴

  ای کاش جواب و. پستی که آقای خطیبی در رابطه با اون کامنت دادن رو هم منتشر کنید (در پست بعدی شون به طور کامل توضیح دادن)

  پاسخ

 • علی

  ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ از ۱۳:۵۹

  کارای تئاتر پارسایی فوق العادست …هرقیمتی این تئاتر باشه من میرم ببینم

  پاسخ

 • زهرا حسینی

  ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ از ۱۵:۵۱

  بلیط تئاتر اش میگن ۱۸۰ تومنه نه دویست تومن

  پاسخ

  • حسین آذری

   ۱۳۹۷-۰۸-۰۱ از ۱۰:۳۴

   به نظرم روی هنر نمیشه قیمت گذاشت

   پاسخ

 • زینب

  ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ از ۲۲:۰۸

  تئاتر بینوایان دقیقا از چه تاریخی اکران میشه ؟ درباره تاریخ اکران هم بنویسید

  پاسخ

  • فرزانه علی‌نقی

   ۱۳۹۷-۰۸-۰۱ از ۱۱:۰۶

   تئاتر بینوایان از ۲۰ آبان اکران میشه

   پاسخ

 • شقایق

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۱ از ۱۰:۳۵

  تئاترهایی که تمام بازیگرای بزرگ رو داره همیشه مورد توجه بوده الیور توییست هم همین حالت رو داشت.

  پاسخ

 • فهیمه راستی

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۱ از ۱۱:۱۱

  در شرایطی خیلی از مردم شرایط بدی دارن ، نمی فهمم مسابقه گذاشتن برای خرید بلیط اینجور تئاترهای گرون قیمت رو. آدمهایی که واقعا اهل تئاتر هستن و صرفا برای خودنمایی سالن های نمایش رو پر نمی کنن تو این شرایط و با این قیمت ها هرگز پا به سالن های نمایش نمی‌ذارن.

  پاسخ

 • سجاد

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۱ از ۱۱:۱۴

  البته این ک یک ماه و نیم جلوتر پیش فروش کردن هم زیاد خوب نیس این همه پول بدی حداقل هر کس با یه پارتنر میاد چهارصد پول بلیط بدی بعد یک ماه بعد چمیدونی یه چیزی بشه نری کنسلی هم ک نداره هیچی به هیچی باز یک هفته جلوتر منطقیه. یا دل بزنی به دریا بخری یا بیخیال شی

  پاسخ

  • حسین علیزاده

   ۱۳۹۷-۰۸-۰۲ از ۱۴:۲۸

   خب وقتی یه ماه زودتر خریدی برنامه ات رو تنظیم کن که بری دیگ….وگرنه اگر قرار بر کار فورس باشه که ممکنه هرموقع پیش بیاد!

   پاسخ

 • هادی کبیری

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۱ از ۱۲:۳۰

  مطلب خیلی جتمع و مفیدی بود….عالی بود

  پاسخ

 • فرشید حسین پور

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۳ از ۰۹:۲۰

  چه تضادی..تئاتر بینوایان اما با قیمتی نجومی…….

  پاسخ

 • علی

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۳ از ۱۷:۱۵

  ما شهرستانی ها که نمیتونیم بیایم شما تهرانی ها برید حالش رو ببرید…جای ما هم خالی کنید..امیدوارم این برنامه ها در بقیه کشور هم اجرا بشه …ایران فقط تهران نیست ….به شخصه رمان بینوایان رو خیلی دوست داشتم باید تئاتر اش هم جالب باشه ….البته نمونه های از تئاتر بینوایان در حد کوچیک قبلا دیده بودم ولی با این حجم کار خب خیلی فرق داره

  پاسخ

 • فرهاد نجفی

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۴ از ۰۸:۰۱

  در «بینوایان» هم بلیط‌های ارزان قیمت وجود دارد. اگر تماشاگری با ۴۰ هزار تومان به تماشای نمایشی در تئاتر ایرانشهر می‌نشیند، با ۱۵ هزار تومان بیشتر در سالن رویال هال به تماشای «بینوایان» بنشیند، مرفه بی‌درد می‌شود؟
  واقعا حرف درستی زد ….دمش گرم..لایک داشت

  پاسخ

 • زهرا کریمی

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۶ از ۰۹:۵۲

  مردمی که سراغ چنین تئاترهایی میرن فقط گول سلبریتی‌هاشو میخورن وگرنه تئاترهای بسیار بهتر از بینوایان هست که اینجوری براش سر و دست شکسته نمیشه. خیلی وقت‌ها هم حاشیه‌های درست شده چه برای فیلم و چه برای تئاتر باعث فروش بیشتر اون میشه

  پاسخ

  • بی ادعا

   ۱۳۹۷-۰۸-۰۹ از ۰۹:۱۸

   تئاتر برای اونایی که هنر رو میفهمن …و قطعا اونایی که هنر رو میفهمن سراغ همون تداتر ها میرن به نظر من همون بهتر که فقط اونایی که هنر رو درک میکنند برن سراغ اون تئاتر ها وگرنه مردم عادی که مثلا میرن فیلم رو برای ستاره هاش میبینن برن اون تئاتر هارو ببیند اصن نمیفهمن فقط میگن بد بود…

   پاسخ

 • فرید

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۸ از ۰۹:۰۱

  حالا مگه بلیط گیر میاد!

  پاسخ

 • مهسا

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۹ از ۰۹:۲۶

  کلى از مردم خواهش کردین که به تماشاى تئاتر برن و حالا مردم بیشتر به تماشاى تئاتر رو آوردن و این باعث شده که بیشتر بازیگرا یه بیزینس جدید شروع کنن ، فقط با این کار مردم رو دوباره میفرستین سمت سینما تعجب هم نداره چون در ایران هر چیزى که طرفدار پیدا میکنه ارزش مالیش بى دلیل بالا میره ربطى هم نداره هنر باشه یا شیر خشک یا هر چیز دیگه

  پاسخ

  • سمیه

   ۱۳۹۷-۰۸-۱۷ از ۰۹:۲۴

   عالی بود….

   پاسخ

 • سحر

  ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ از ۱۵:۲۵

  واقعا ارزش وقت گذاشتن ندلشت،تنها کسی که خوب کار کرد دولتشاهی بود وگرنه کار بقیه شون ضعیفتر از کارهای سینماشون بود
  پشیمونم که وقت گذاشتم برای یک همچین تئاتری،خوبه گروه کر داشت وگرنه همون اولش بلند میشم

  پاسخ

  • تحریریه وینوک

   ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ از ۲۰:۳۶

   ممنون از اینکه نظرتون رو بابت تئاتر با ما درمیون گذاشتید

   پاسخ

 • شقایق منصوری

  ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ از ۰۹:۱۹

  گروه موسیقی و کر عالی بود ولی اصلا دیالوگ ها مفهوم نبود!!!!!!!!

  پاسخ

  • محمود رحیمی

   ۱۳۹۷-۰۸-۲۴ از ۱۱:۵۵

   دقیقا..اصلا معلوم نبود چی میگن ..کیفیت صدا خیلی بد بود….

   پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید. 

۱۳۹۵. تمامی حقوق برای وبسایت vinok (وینوک) محفوظ است.

عضویت در خبرنامه وینوک

در خبرنامه وینوک عضو شوید و آخرین مطالب وینوک را در ایمیل خود بخوانید