علت حضور مردم در شهرآفتاب و نمایشگاه کتاب، آیا خرید کتاب است؟

چرا با وجود استقبال بازدیدکننده ها از نمایشگاه کتاب، میزان خرید از ناشران کم است. آیا میتوان گفت که علت حضور مردم درنمایشگاه کتاب، خرید کتاب نیست!


 

اگر از بازدیدکنندگان همیشگی نمایشگاه بین المللی کتاب هستید و در سالن های نمایشگاه قدم زدید، حتما متوجه این موضوع شدید که بیشتر بازدیدکنندگان تنها برای رویت کتاب های جدید در سالن ها قدم می زدند و هیچ تمایلی برای خرید کتاب ندارند.

نمایشگاه کتاب

چندین جواب برای سوالات بالا وجود دارد.

اولین جواب وضع اقتصادی مردم است. بسیاری از آدمهای اطراف ما کتابخوان هستند و علاقه بسیاری به خرید کتاب دارند اما متاسفانه وضع اقتصادی آنها این اجازه رو به آنها نمیدهد و شاید گشت در نمایشگاه را تنها راه دلخوشی خود میدانند.

نمایشگاه کتاب

جواب دیگر اینکه بسیاری از مردم نمایشگاه کتاب را محل مناسبی برای تفریحات خود یافته اند. بسیاری از بازدیدکنندگان نمایشگاه روانه نمایشگاه میشوند تا تنها عکس سلفی بگیرند، دوچرخه سواری کنند، از دست فروشان خرید کنند و یا نهار را با دوستان خود آنجا بخورند.

نمایشگاه کتاب

البته هزینه خرید کتاب در سالهای اخیر بسیار بالا رفته و قشر متوسط و ضعیف جامعه برای خرید کتاب با مشکلات فراوانی رو به رو هستند. این موضوع نیازمند کمک مسئولان ذیربط است تا امکان خرید کتاب برای تمام مردم جامعه فراهم شود.

نمایشگاه کتاب

در نهایت میتوان گفت که وجود نمایشگاه کتاب اگر با قصد خرید هم همراه نباشد سبب میشود که فرهنگ کتاب خوانی و امر کتاب خریدن و کتاب خوانی در جامعه رواج پیدا کند و این موضوع از نکات بسیار مثبت نمایشگاه کتاب است که ما را به آینده روشن کتاب و کتاب خوانی امیدوار میسازد.

فرزانه علی‌نقی

فرزانه علی‌نقی کارشناس مترجمی زبان انگلیسی هستم. . اصولا آدمی هستم که دوست دارم در هر شاخه ای تجربه ای کسب کنم. همچنین علاقه زیادی به سفر، هنر، آشپزی، عکاسی و ورزش دارم.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید. 

۱۳۹۵. تمامی حقوق برای وبسایت vinok (وینوک) محفوظ است.

عضویت در خبرنامه وینوک

در خبرنامه وینوک عضو شوید و آخرین مطالب وینوک را در ایمیل خود بخوانید